Pediatra w pożegnalnym liście przyznał, że nie szczepił dzieci
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

58-letni Van Koinis odebrał sobie życie we wrześniu. W swoim pożegnalnym liście wyjawił, że podczas swojej praktyki lekarskiej mógł nie podawać dzieciom szczepionek pomimo decyzji rodziców. Z jego listu wynika, iż miał ogromne poczucie winy z powodu swoich decyzji, które sięgają czasów nawet sprzed dekady.

W związku z tą sytuacją, przedstawiciele służby zdrowia wysłali odpowiednie zawiadomienia do rodzin, które były pacjentami doktora Koinisa przyjmującego w Evergreen Park.

Śledczy poinformowali, iż nie jest jasne, które dzieci zostały odpowiednio zaszczepione, co wynika z problemów z prowadzeniem dokumentacji medycznej. Chociaż jego zapisy są nieuporządkowane, w niektórych przypadkach wydaje się, iż Koinis nie zaszczepił dzieci, nawet jeśli ich rodzice o to prosili.

Departament szeryfa powiatu Cook wzywa rodziców i rodziny byłych pacjentów doktora, aby zadzwonili pod specjalny numer telefonu: 630-670-1673 w związku z dokumentacją medyczną.

„W tej chwili nie mamy możliwości zawężenia zakresu możliwych przypadków” – powiedział szeryf powiatu Cook, Tom Dart. „Wszystko, co możemy powiedzieć, to że człowiek, który był bardzo szanowanym i lubianym lekarzem przez wiele, wiele lat, popełnił samobójstwa i zostawił list pożegnalny, z którego wynika, iż bardzo żałuje tego, co zrobił, szczególnie w ciągu ostatnich 10 lat. Konkretnie odnosi się to do szczepień i prowadzonej w związku z tym dokumentacji”.

OSF HealthCAre, sieć opieki zdrowotnej powiązana z praktyką lekarską Koinisa, wydała w tej sprawie następujące oświadczenie:

„Byliśmy zszokowani i zasmuceni, gdy usłyszeliśmy o śmierci doktora Koinisa, a nasze myśli i modlitwy kierowane są w stronę wszystkich, których dotknęła ta sytuacja. Doktor Koinis był niezależnym lekarzem prowadzącym prywatną praktykę. Będziemy w pełni współpracować w przypadku kontaktu z organami ścigania. Wszelkie pytania dotyczące trwającego dochodzenia należy kierować do biura szeryfa powiatu Cook”.

Lokalne szkoły już zareagowały na tę sytuację i poprosiły rodziców, których może dotyczyć ta sytuacja, o upewnienie się, że ich dzieci zostały zaszczepione zgodnie z prawem.

JM