Pieniądze już na koncie
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Pierwsze miesięczne płatności w ramach ulgi podatkowej na dzieci (Child Tax Credit) trafiły na konta amerykańskich rodzin 15 lipca. Kredyt na dzieci jest częścią rządowych wysiłku mających na celu wykorzystanie przepisów podatkowych, aby pomóc rodzinom o niskich i średnich dochodach.

W czwartek, 15 lipca, pieniądze na łączną kwotę 15 miliardów dolarów dotyczące prawie 60 milionów dzieci zostały rozesłane przez IRS. Jak podała agencja, prawie 9 na 10 płatności zostało wysłanych w formie bezpośrednich depozytów na konto.

Płatności są pakietu pomocowego American Rescue Plan wartości 1.9 biliona dolarów, który zwiększył ulgę podatkową na dzieci i umożliwił wypłatę comiesięcznych świadczeń. Oczekuje się, że dodatkowe fundusze dramatycznie zmniejszą ubóstwo wśród dzieci, a przejście na miesięczne płatności pozwoli rodzinom lepiej zaplanować domowy budżet.

Ulga podatkowa została zwiększona z 2,000 dolarów na 3,600 na każde dziecko w wieku poniżej 6 lat lub 3,000 dolarów na dzieci w wieku od 6 do 17 lat. Kwalifikujące się rodziny otrzymają płatności w wysokości do 300 dolarów miesięcznie na każde dziecko w wieku poniżej 6 lat oraz do 250 dolarów miesięcznie na dzieci w wieku od 6 do 17 lat. Płatności zaczynają się stopniowo zmniejszać dla osób zarabiających ponad 75,000 dolarów rocznie lub 150,000 dolarów dla par. IRS dokonuje wyliczeń na podstawie rozliczeń podatkowych za 2020 rok (lub 2019, jeśli jeszcze nie składaliśmy aktualnego rozliczenia), ale można swój status zaktualizować za pośrednictwem strony internetowej. Kolejne płatności powinny być wypłacane 15 dnia każdego miesiąca, chyba że w dzień ten wypada weekend lub święto.

IRS poinformowało, że około 36 milionów amerykańskich gospodarstw domowych otrzyma płatności, które będą wysyłane co miesiąc, do końca grudnia. Chociaż IRS wysłało pieniądze w czwartek, niektórzy mogą doświadczyć opóźnień od dwóch do trzech dni roboczych, zanim pieniądze trafią na ich konta bankowe. Jest to podobna sytuacja do trzeciej rudny czeków stymulacyjnych, kiedy IRS wypłaciło 90 milionów dolarów bezpośrednich płatności w dniu 17 marca. Jednak wiele osób nie dostało wpłat na swoje konta bankowe przez kilak dni, co wywołało niepokój wśród konsumentów. Przyczyną opóźnienia może być czas potrzebny bankom na przetworzenie i rozliczenie środków. IRS wysyła papierowe czeki osobom, które nie podały informacji o swoich kontach bankowych – ta forma płatności powinna dotrzeć w okresie od jednego do dwóch tygodni.

Kolejne płatności będą wysłane w dniach: 13 sierpnia, 15 września, 15 października, 15 listopada, 15 grudnia.

Czy można zrezygnować z miesięcznych płatności?

Ulga podatkowa na dzieci zapewnia kredyt w wysokości 3,600 USD na każde dziecko w wieku poniżej 6 lat i 3,000 USD na każde dziecko w wieku od 6 do 17 lat. Miesięczne spłaty stanowią połowę całości kredytu i trwają od lipca do grudnia. Rodzina z jednym dzieckiem w wieku poniżej 6 lat otrzyma połowę kredytu w wysokości 3,600 USD, czyli 1800 USD, które zostaną podzielone na sześć miesięcznych czeków po 300 USD każdy. Pozostała część zostanie odebrana w momencie składania rozliczenia podatkowego na początku przyszłego roku.

Niektórzy podatnicy, którzy chcą uzyskać większy zwrot podatku w 2022 r., pytali, czy mogą zrezygnować z miesięcznych płatności i po prostu ubiegać się o całe 3,600 lub 3000 dolarów ulgi podatkowej na rozliczeniu. Odpowiedź brzmi: tak. Można to zrobić na stronie internetowej: https://www.irs.gov/credits-deductions/child-tax-credit-update-portal

Od ulgi podatkowej na dzieci nie płacimy podatków, ponieważ płatności CDC nie są uważane za dochód, podobnie jak w przypadku płatności stymulacyjnych, są to ulgi podatkowe. Należy jednak pamiętać, jaką sumę otrzymaliśmy od IRS, ponieważ będzie trzeba podać to w rozliczeniu podatkowym na początku 2020 roku. IRS wyśle list do każdego gospodarstwa domowego na początku 2022 roku, podając kwotę otrzymanych środków. Należy zachować tę korespondencję do późniejszego rozliczenia podatkowego. Błędne raportowanie płatności CDT na formie 1040 może spowodować opóźnienie zwrotu podatku w 2022 roku. IRS ma obecnie zaległości około 35 milionów zeznań podatkowych, z których wiele zostało wstrzymanych z powodu błędów na zeznaniach podatkowych.

Na rok czy dłużej?

Chociaż rozszerzona ulga podatkowa na dzieci została wprowadzona tylko na okres jednego roku, administracja prezydenta Bidena naciska na jej kontynuowanie po 2021 roku. Zgodnie z planem Bidena, comiesięczne płatności miałyby zostać przedłużone o kolejnych pięć lat – powiedziała w ubiegłym miesiącu sekretarz prasowa Białego Domu, Jen Psaki.

„To znacząca korzyść, która pomoże rodzinom, pomoże kobietom wrócić do pracy” – powiedziała Psaki, zauważając, że ponad milion kobiet opuściło siłę roboczą w c zassie pandemii, aby opiekować się dziećmi i członkami rodziny. Rozszerzona ulga podatkowa powinna pomóc rodzinom w opłaceniu podstawowych potrzeb, takich jak opieka nad dziećmi, zakup artykułów spożywczych, przyborów szkolnych i koszty utrzymania rodziny – twierdzą eksperci.

jm