----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Po wizycie prezydenta czas na Jill Biden. Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych odwiedzi Chicago z okazji Miesiąca Dziedzictwa Latynoskiego. We wtorek i środę spotka się z lokalnymi politykami, a także mniejszościami Latynoskimi mieszkającymi na terenie metropolii chicagowskiej.

To właśnie rozmowy z imigrantami i poznawanie ich kultury mają być kluczowymi elementami wizyty Pierwszej Damy. Chicago nie jest pierwsze i nie jest jedyne na liście, bo Jill Biden spotka się także z mniejszościami Latynoskimi m.in. w Kansas City czy Pensylwanii.

Plan wizyty w Chicago

Wizyta będzie dwudniowa. Pierwsza Dama we wtorek po południu spotka się z członkiem Izby Reprezentantów Jesusem "Chuy" Garcią i odwiedzi Narodowe Muzeum Sztuki Meksykańskiej przy 1852 W. 19th St. W środę rano Biden razem z Jesusem Garcią i sekretarzem edukacji USA spotkają się w Instytucie Arturo Velasqueza. Miejsca nie są przypadkowe, bo znajdują się w okręgu wyborczym JG, a sama dzielnica jest zamieszkiwana przez mniejszości Latynoskie. Pierwsza Dama wyjedzie z Chicago w środę w godzinach przedpołudniowych. Jej wizyta będzie jej pierwszą oficjalną wizytą w Wietrznym Mieście po przejęciu przez jej męża władzy w Stanach Zjednoczonych. W kwietniu Biden odbyła pierwszą wizytę w Illinois jako pierwsza dama, udając się do Dixon, w północno-zachodniej części stanu.

Kim jest Jill Biden?

Jill Biden jest doktorem nauk humanistycznych, a jej cała kariera zawodowa związana jest ze światem nauki. Studiowała na University of Delaware, West Chester University oraz Villanova University. Od ponad 10 lat jest profesorem – wykładowcą akademickim na Northern Virginia Community College – kilka tygodni temu Pierwsza Dama wróciła do sali wykładowej. Od 2009 roku pracuje tam jako wykładowca języka angielskiego. Tuż po wygranej Joe Bidena zapowiedziała, ze nie porzuci kariery dydaktycznej. Kształciła również w czasie, kiedy Biden był wiceprezydentem. Oprócz kariery dydaktycznej, Jill Biden od lat wspiera różnego rodzaju akcje charytatywne i społeczne.

fk