Pierwsza debata prezydencka
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Prezydent Donald Trump i demokratyczny kandydat w nadchodzących wyborach, Joe Biden, spotkają się podczas swojej pierwszej debaty we wtorek.

Pierwsza z serii trzech debata prezydencka debata odbędzie się 29 września na Case Western Reserve University w Cleveland i poprowadzi ją dziennikarz stacji Fox News, Chris Wallace. 90-minutowa debata zostanie podzielona na 6 segmentów tematycznych: przeszłość kandydatów, Sąd Najwyższy, Covid-19, gospodarka, kwestie rasowe i przemoc w amerykańskich miastach oraz uczciwość procesu wyborczego. 

Do wyborów zostało 35 dni, w niektórych stanach trwa już wcześniejsze głosowanie. Z większości krajowych sondaży wynika, że Biden utrzymuje przewagę nad republikańskim prezydentem.

Chociaż debaty nie wstrząsnęły znacząco wyborami w ostatnich latach, wtorkowy pojedynek na pewno wzbudzi wielkie zainteresowanie i przyciągnie przed ekrany telewizorów miliony Amerykanów.

Debata rozpocznie się o godzinie 8 wieczorem (Central Time) i będzie transmitowana na stacji WGN. To pierwsza z trzech zaplanowanych w najbliższych tygodniach.

JM