Pierwszy góralski turniej golfowy – „Golf w Kyrpcach”
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Dziesiątego lipca na polu golfowym w Old Oak Country Club na terenie miejscowości Homer Glen odbył się pierwszy w historii turniej golfowy „Golf w Kyrpcach” zorganizowany w systemie przez Związek Podhalan w Północnej Ameryce (ZPPA) oraz góralski klub golfowy „Podhale Golf Club” (PGC). Wzięło w nim udział 96 uczestników reprezentujących różne kluby i organizacje z terenu Illinois, Arizony i Michigan, którzy walczyli o Puchar Przechodni Prezesa ZPPA. Rywalizacja była prowadzona zespołowo, kolejne uderzenie poszczególni członkowie czteroosobowych ekip oddawali z najlepszego miejsca uzyskanego przez jednego z graczy danej drużyny.

Najlepszy wynik – 57 punktów (15 poniżej normy) – zanotował zespół w składzie: Arkadiusz Wojtaszek z Arizony, Grzegorz Zawadzki z Michigan, Konrad Deka i Marcin Szymański z Chicago. Zwycięzcy odebrali okazały puchar, który na stałe będzie eksponowany w siedzibie góralskiej organizacji. Okolicznościowymi statuetkami uhonorowane zostały również uczestniczące w zawodach panie: Anna Marek, Iwona Filipiak i Danuta Tyrała. Okolicznościowe upominki trafiły także w ręce zawodników, którzy zaliczyli najdłuższe uderzenie oraz uderzenie najbliżej dołka.

DSC 7410

10 lipca 2021 roku odbył się pierwszy golfowy turniej „Golf w Kyrpcach”

„Mamy za sobą bardzo udany pierwszy turniej golfowy zorganizowany przez nasz Związek wspólnie z klubem Podhale Golf Club, który czuwał nad przeprowadzeniem zawodów i jego sportową stroną. Jako prezes bardzo się cieszę, że wreszcie pomysł o turnieju został zrealizowany. Dobrze, że mogliśmy się tutaj spotkać i grać. Nawet chwilowe opady nie wpłynęły na sympatyczną atmosferę, jaka nam towarzyszyła, szczególnie podczas uroczystości rozdania nagród, która odbyła się na farmie Józefa Galicy. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na potrzeby Domu Podhalan. Chciałbym szczególnie serdecznie podziękować prezesowi Klubu Podhale Krzysztofowi Krzystyniakowi i Zbigniewowi Tyrale oraz ich kolegom z klubu za pracę, którą włożyli w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy. Dziękuje również licznej grupie sponsorów, którzy nas wsparli, a także moim koleżankom i kolegom z Zarządu Głównego ZPPA, którzy zadbali o kuchnię i bar oraz Józefowi Galicy, który gościł nas na swojej pięknej farmie” – podsumował zawody prezes ZPPA Józef Cikowski deklarując osobisty udział w rywalizacji w drugiej edycji imprezy.

DSC 7714

Ceremonia wręczenia pucharu. Od prawej przedstawiciele zwycięskiej ekipy: Grzegorz Zawadzki z Michigan i Arkadiusz Wojtaszek z Arizony, prezes ZPPA Józef Cikowski oraz prezes PGC Krzysztof Krzystyniak i Zbigniew Tyrała z Komitetu Organizacyjnego Imprez PGC

Aby góralskiej tradycji stało się zadość, nad oprawą muzyczną zawodów czuwała kapela góralska „Kurniawa” z kapelmistrzem Markiem Bukowskim. Tancerki z zespołu „Siumni” przygotowały objazdowy pokaz strojów góralskich, co szczególne zainteresowanie wzbudziło wśród uczestniczących w zawodach Amerykanów. Były stoiska sponsorskie agencji nieruchomości i kompanii ubezpieczeniowych. Kuchnia serowała pyszne placki ziemniaczane po zbójnicku, kiełbaski z rusztu i kapustę oraz napitki. Działacze ZPPA zapewniali, że impreza będzie miała stałe miejsce w kalendarzu góralskich imprez.

Tekst i zdjęcia: AB/NEWSRP