Pierwszy zwycięzca loterii szczepionkowej
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Pierwszymi szczęśliwymi zwycięzcami stanowej loterii dla osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowy, są cztery osoby: mieszkaniec Chicago, który otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1 miliona dolarów, oraz troje studentów, którzy wygrali stypendia w wysokości po 150,000 dolarów.

Nazwiska tych osób zostały wylosowane ze stanowej bazy danych mieszkańców Illinois, którzy do 1 lipca otrzymali co najmniej jedną dawkę szczepionki na koronawirusa i zostaną podane do publicznej wiadomości osiem dni po losowaniu, chyba że zwycięzcy zdecydują się pozostać anonimowi – poinformowali stanowi urzędnicy.

Zaszczepienie się to twoja szansa na ratowanie życia i duże wygrane” – powiedział gubernator Pritzker. „Szczególnie w przypadku rozprzestrzeniania się bardziej niebezpiecznych wariantów, szczepienie jest najlepszym sposobem ochrony przed Covid-19. Jestem podekscytowany tym, że możemy zaoferować atrakcyjne nagrody, aby nagrodzić mieszkańców, którzy przyjęli szczepionki”.

W loterii, która ma na celu zachęcenie społeczeństwa do szczepień, do wygrania jest 7 milionów dolarów w nagrodach pieniężnych oraz 3 miliony w stypendiach na studia. Zaszczepieni mieszkańcy nie muszą zgłaszać się do udziału, ponieważ nazwiska są losowane z bazy danych opracowanej na podstawie stanowych rejestrów szczepień. W loterii przewidziano trzy nagrody pieniężne wartości 1 miliona każda oraz 40 nagród po 100,000 dolarów, a 20 młodych osób ma szansę na wygraną stypendiów Bright Star wartości 150,000.

Stanowi urzędnicy wylosują po trzech zwycięzców nagród wartości 100,000 dolarów każda w dniach 12, 19 i 26 lipca oraz 2 i 16 sierpnia. Kolejnych 22 szczęśliwców zostanie wylosowanych z poszczególnych regionów stanu w dniu 12 sierpnia. Główne nagrody w wysokości 1 miliona dolarów każda zostaną wylosowane w dniu 26 sierpnia. Tego samego dnia rozlosowanych zostanie także 17 stypendiów po 100,000 dolarów.

Życzymy powodzenia!

jm