Piętnasty przypadek koronawirusa w USA
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Przedstawiciele służby zdrowia poinformowali w czwartek o 15. potwierdzonym przypadku nowego koronawirusa w kraju. Chodzi o osobę ewakuowaną z Chin, która została poddana kwarantannie w Teksasie.

Pacjent, który w ubiegłym tygodniu został przewieziony do bazy sił powietrznych Lackland w San Antonio, przebywa obecnie w izolacji w szpitalu, gdzie został przyjęty w stabilnym stanie. Chorobę potwierdzono u niego w środę w wyniku przeprowadzonego w nocy testu.

Dwa wcześniejsze przypadki w USA zostały również potwierdzone u osób ewakuowanych z Chin, które przebywały w bazie Marine Corpis Air Station Miramam w południowej Kalifornii.

Setki osób, w tym pracownicy departamentu stanu i ich rodziny, zostali przewiezieni do baz wojskowych w Teksasie, Kalifornii i Nebrasce na pokładzie lotów czarterowych z Wuhan, które jest centrum wybuchu epidemii nowego koronawirusa.

Dziesiątki tysięcy przypadków choroby, znanej jako Covid-19, zostało zgłoszonych na całym świecie, przy czym zdecydowana większość w Chinach.

Wirus może powodować gorączkę, kaszel, świszczący oddech i zapalenie płuc. Urzędnicy ds. zdrowia przypominają, że rozprzestrzenia się głównie drogą kropelkową, podczas kaszlu czy kichania osoby zarażonej, podobnie jak w przypadku grypy.

JM

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: