Po wspólnym świętowaniu należy wykonać test
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Eksperci do spraw zdrowia spodziewają się wzrostu liczby przypadków Covid po obchodach Święta Dziękczynienia, kiedy wielu Amerykanów zignorowało zalecenia dotyczące podróży i spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

„Około tydzień po Thanksgiving zaczniemy obserwować wzrost liczby pacjentów” – powiedział doktor Rahul Khare, dyrektor generalny Innovative Express Care, które codziennie przeprowadza 2 tysiące testów na koronawirusa w czterech lokalizacjach w Chicago, radząc tym, którzy uczestniczyli w spotkaniach z osobami spoza ich gospodarstwa domowego, odczekanie kilku dni przed wykonaniem testu.

„Jeśli spotkałeś się z rodziną na Thanksgiving, radziłbym odczekanie trzy do pięciu dni zanim wykonasz test” – powiedział. „Potrzeba mniej więcej tyle czasu, aby wirus mógł się rozwinąć w jamie nosowo-gardłowej, więc nie zalecam testu już dzień później”.

Chyba, że masz objawy. Jeśli pojawiły się objawy, Khare zaleca natychmiastowe poddanie się badaniu.

W miarę rosnącej liczby przypadków w całym kraju, wyzwaniem może okazać się samo wykonanie testu.

Bardzo trudno jest uzyskać test w Chicago” – powiedział Khare. „W Innovative wykonujemy ponad 2 tysiące testów dziennie w czterech lokalizacjach. Prawdopodobnie moglibyśmy robić 4 czy 5 tysięcy, bo zapotrzebowanie jest tak wysokie.

Khare i inni przedstawiciele służby zdrowia przypominają, że wkraczamy w niebezpieczny okres – zimę, podczas której aktywność na świeżym powietrzu zostanie ograniczona, z nadchodzącym okresem świątecznym, kiedy ludzie będą spotykać się z najbliższymi.

„Szczepionka jest tuż za rogiem. Myślę, że najważniejsze jest pozostać tak bezpiecznym, jak to tylko możliwe. Komunikuj się przez Skype, Zoom i FaceTime ze swoimi przyjaciółmi i rodziną. Zrób wszystko, co w twojej mocy, bo jeśli możesz ograniczyć rozprzestrzenianie się, możesz uratować życie. I szczerze mówiąc, to właśnie musimy robić, dopóki nie pojawi się szczepionka” – powiedział Khare.

jm