Po zamordowaniu Polki pojawiły się pytania o śmierć jego pierwszej żony
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Okulista, który został oskarżony o morderstwo swojej dziewczyny, został zatrzymany bez możliwości wyjścia za kaucją.

Według ustaleń policji, Anthony Prate z Algonquin zamordował 48-letnią Polkę, Małgorzatę Daniel, zadając jej od 20 do 30 ciosów nożem, z tego wiele w klatkę piersiową i plecy. Potem zadzwonił pod numer 911 i powiedział dyspozytorowi, iż ofiara została ciężko ranna podczas kłótni, w której w wyniku użycia noża obydwoje zostali poszkodowani.

Przybyli na miejsce ratownicy bezskutecznie podejmowali akcję reanimacyjną, po czym stwierdzili zgon ofiary. Biuro lekarskie powiatu Cook uznało jej śmierć za zabójstwo z powodu licznym obrażeń ciała zadanych ostrym narzędziem.

Daniel była matką dwóch dorosłych córek i pracowała jako pielęgniarka anestezjolog – poinformowała przyjaciółka, która określiła ją jako osobę wyjątkowo życzliwą i kochającą.

55-letni Prate trafił do szpitala z powodu skaleczeń dłoni i ramion, a po zwolnieniu został aresztowany i oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia.

Podczas poniedziałkowej rozprawy w sądzie powiatu Cook, sędzia Jill Cerone-Marisie nie zgodziła się na zwolnienie oskarżonego za kaucją, wyjaśniając, że „z powodu brutalnego charakteru tego przestępstwa uważa, iż może on stanowić zagrożenie dla innych osób”.

Adwokat oskarżonego, Pam Curran, argumentowała, iż jej klient nie stanowi zagrożenia ucieczki i nazwała to, co się wydarzyło „tragicznym incydentem”.

„Nie stanowi zagrożenia dla społeczności. Doktor Prate wezwał policję i współpracuje w toczącym się dochodzeniu policyjnym” – powiedziała Curran. Sędzia zauważył również, że mężczyzna nie ma na koncie historii kryminalnej.

Anthony Prate jest okulistą zarejestrowanym w Illinois i zatrudnionym w funkcji wiceprezydenta w klinice The Eye Works posiadającej biura w Barrington i Lake Zurich.

W 2011 roku jego żona, Bridget Prate, zmarła w wyniku wypadku samochodowego w Lake in the Hills, do którego doszło, gdy jej mąż siedział za kierownicą. Mężczyzna nie został oskarżony w związku z tą katastrofą. Biorąc pod uwagę nowe zarzuty zabójstwa przeciwko Prate’owi, policja w Lake in the Hills i biuro prokuratora powiatu McHenry, wydały wspólnie oświadczenie, mówiąc, że „ściśle monitorują trwające dochodzenie i będą nadal oceniać otrzymywane informacje pod kątem możliwego związku z tragiczną śmiercią Bridget Prate w 2011 roku”.

Rodzina Bridget Prate poinformowała w poniedziałek, że od lat naciskała na władze miasteczka Lake in the Hills i powiatu McHenry, aby przyjrzeć się tej katastrofie. Powiedzieli, że są zdruzgotani śmiercią Małgorzaty Daniel.

Daniel pracowała w AMITA Health St. Alexius Medical Center w Hoffman Estates – powiedziała jej przyjaciółka, Agnieszka Barszczak. Kobiety poznały się osiem lat temu w pracy i szybko zaprzyjaźniły.

„Od pierwszego dnia wzięła mnie pod swoje skrzydła” – powiedziała 41-letnia Barszczak.

Kiedy Barszczak podjęła nową pracę, pozostały w bliskim kontakcie. Z niecierpliwością czekały na wspólny babski wypad do Las Vegas zaplanowany na wiosnę przyszłego roku.

Barszczak powiedziała, że nie miała okazji osobiście poznać Prate’a i sądzi, że ich związek był stosunkowi świeży.

„To takie smutne. Była najmilszą, najbardziej życzliwą osobą – zawsze uśmiechniętą, nigdy nie szukała konfrontacji. Starała się wszystkich uszczęśliwiać i rozwiązywała problemy innych. To okropne, co stało się z tą wspaniałą kobietą” – powiedziała.

Daniel uwielbiała podróżować, kochała swoje koty, ale jej najważniejszym priorytetem były zawsze jej dwie córki. Doktor Kadijah Ray, anestezjolog, z którym pracowała, założył w poniedziałek stronę internetowej zbiórki, aby pomóc córkom pokryć koszty pogrzebu i inne wydatki (https://www.gofundme.com/f/in-memory-of-our-angel-margaret-daniel). Do tej pory zebrano już prawe 40 tys. dolarów.

W poniedziałkowym wywiadzie dla Chicago Tribune inna kobieta z Chicago, która twierdzi, że spotykała się z Prate’em przez pięć lat po śmierci jego żony, wyraziła szok z powodu zarzutów przeciwko niemu.

Maritza Witte powiedziała, że ona i Prate mieli „niestabilny związek” naznaczony wieloma awanturami, ale twierdzi, że mężczyzna nigdy nie był w stosunku niej agresywny.

Pożegnanie w domu pogrzebowym Michaels Funeral Home (adres: 800 South Roselle Rd., Schaumburg) odbedzie się we wtorek, 3 grudnia, w godzinach od godz. 3 do 8 wieczorem.

Nabożeństwo żalobne będzie miało miejsce 4 grudnia o godz. 10 rano w kościele St. Matthew w Schaumburg. Małgorzata Daniel zostanie pochowana na cmentarzy Archangel Cemetery w Palatine.

Monitor