----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

18 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Od 1990 roku wzrost podatków od nieruchomości w Illinois znacznie przewyższył wzrost dochodów gospodarstw domowych i wartości domów - jak pokazuje analiza Wirepoints.

Podatki wzrosły od 1990 roku o 268%, podczas gdy średnia wartość domu wzrosła o 114%.

Według organizacji non-profit Wirepoints przeciętne gospodarstwo domowe jest obecnie winne prawie 4,400 dolarów w podatkach od nieruchomości każdego roku, w porównaniu do 1,200 dolarów w 1990 roku.

W 2020 roku podatki od nieruchomości pochłonęły 5.9% mediany dochodów gospodarstw domowych w Illinois. Trzydzieści lat temu podatki od nieruchomości pochłaniały zaledwie 3.6% dochodów.

Prezes Wirepoints Ted Dabrowski zauważył, że gubernator J.B. Pritzker obiecał zająć się podatkami od nieruchomości, kiedy został wybrany, ale tak się nie stało.

„Widzimy tylko nowe ustawy i nowe prawa wychodzące ze Springfield, które zawsze podnoszą wydatki i zawsze podnoszą podatki od nieruchomości i zawsze podnoszą koszty emerytur, więc nie ma tam nic dobrego dla podatników” – powiedział Dabrowski.

Z powodu tak szybko rosnących podatków rzeczywisty przyrost wartości nieruchomości w Illinois wyniósł w ciągu ostatnich dwóch dekad zaledwie 3 procent, co stanowi trzeci najgorszy wynik w kraju.

Wartości naszych domów w ciągu ostatnich 20 lat ledwo nadążały za inflacją, więc naprawdę nie ma korzyści dla właścicieli domów w Illinois” – powiedział. „Porównujesz to do Teksasu i Florydy, ich ceny domów po uwzględnieniu inflacji wzrosły o ponad 40%”.

Wirepoints przyjrzało się również danym podatkowym w poszczególnych powiatach. Mieszkańcy powiatu Lake są obciążeni najwyższymi stawkami podatku od nieruchomości w Illinois, wynoszącymi 7.8% dochodu. DuPage i Will County zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

jm

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----