----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki – powiedział Benjamin Franklin, a w tym roku urząd podatkowy przypomina trafność tego spostrzeżenia, cofając termin rozliczania podatków ponownie do kwietnia.

W tym roku na rozliczenie podatkowe mamy czas do poniedziałku, 18 kwietnia. Zwykle jest to 15 kwietnia, ale ponieważ Emancipation Day, święto obchodzone w Waszyngtonie, przypada na sobotę, 16 kwietnia i jest celebrowane w piątek, 15 kwietnia, oficjalny termin został przesunięty na 18 kwietnia. Mieszkańcy Maine i Massachusetts muszą złożyć swoje rozliczenia do 19 kwietnia, ponieważ 18 kwietnia jest tam obchodzony Patriots’ Day.

W ubiegłym roku IRS opóźniło tradycyjny termin składania rozliczeń podatkowych z 15 kwietnia do 17 maja.

Ekspertka ds. podatkowych, Lisa Greene-Lewis, zwróciła uwagę na kilka zmian w rozliczeniach, spowodowanych zwolnieniami, zwiększonym bezrobociem, ulgami podatkowymi i innymi aspektami finansowymi związanymi z pandemią.

Jedna ważna rzecz, o której należy pamiętać, dotyczy ulgi podatkowej na dzieci. Płatności te były zaliczką na kredyt, który otrzymujemy wypełniając rozliczenie, a nie „dodatkiem”. Dlatego prawdopodobnie zobaczymy mniejszą ulgę podatkowa na dzieci składając w tym roku nasze rozliczenia.

Osoby, które nie otrzymały wszystkich czeków stymulacyjnych powinny to uwzględnić na swoich rozliczeniach podatkowych.

Wszystkie regularnie aktualizowane narzędzia ułatwiające rozliczenia podatkowe są dostępne na stronie IRS.

jm