----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Do Morton Arboretum powraca doroczny pokaz świateł - Tree Lights at "The Morton Arboretum". Premiera odbędzie się już w sobotę, 20 listopada.

Bajkową iluminację w tym roku wzbogaci pięć nowych elementów, a wzdłuż ścieżki spacerowej będzie można posłuchać muzyki z całego świata. Nowością będzie podświetlona 26-stopowa rzeźba Human+Nature Hallow, oraz brama wjazdowa, 150 kolorowych lampionów, ściana białych świateł na wzgórzu oraz szlak iglasty oświetlony dziesiątkami spektakularnych kolorowych świateł. 

Jak podkreśla wiceprezes Arboretum, doktor Preston Bautista, wykorzystanie muzyki pozwoli gościom w pełni przeżyć widowisko i stworzy przyjazną atmosferę dla osób z różnych kultur i o różnych gustach muzycznych. Szeroki wybór 20 utworów obejmuje sezonowe klasyki z Dziadka do orzechów, muzykę świąteczną z kultur całego świata, a także utwory z Harry'ego Pottera i Frozen 2.

Pokazy potrwają do 2 stycznia 2022 roku. Na miejscu goście będą mogli ogrzać się przy ogniskach i upiec marshmallows. Dostępne będą także przekąski i napoje. Bilety najlepiej kupować z wyprzedzeniem za pośrednictwem strony internetowej mortonarb.org. Należy pamiętać, że zazwyczaj bardzo szybko się wyprzedają. Ceny wahają się od $8 do $24 za osobę, w zależności od wybranej opcji. Dzieci poniżej 2 roku nie płacą. 

Iluminacja startuje po zmroku, codziennie o godz. 4:30 po południu, ostatnie wejście będzie możliwe o godz. 8:30 wieczorem. Światła gasną o godz. 9:30 wieczorem. Wystawa będzie zamknięta 22, 25 i 29 listopada oraz 6, 13, 24 i 25 grudnia.

Morton Arboretum jest znanym i uznawanym na całym świecie ogrodem botanicznym i centrum badawczym. Na powierzchni 1,700 arów znajdują się drzewa i rośliny z różnych stron świata, 9 mil dróg i 16 mil szlaków turystycznych, specjalna część dla dzieci. Ogród oferuje programy edukacyjne i centrum dla zwiedzających. Informacje o wystawach i wydarzeniach dostępne są na stronie mortonarb.org.

al