----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

04 lipca 2022

Udostępnij znajomym:

22-latek poszukiwany w związku ze strzelaniną, do której doszło w czasie parady w miasteczku Highland Park, został aresztowany.

Robert "Bobby" Crimo III był znany policji, która wydała ostrzeżenie, że mężczyzna może być uzbrojony i niebezpieczny. Podejrzany został zatrzymany po krótkim pościgu po Route 41 w Lake Forest.

Z ustaleń dziennikarz WGN wynika, że powiązane z Crimo konta internetowe dostarczały wielu sygnałów ostrzegawczych o możliwych złych zamiarach. Jego ojciec bezskutecznie walczył o stanowiska burmistrza Highland Park, przegrywając w 2019 roku z Nancy Rotering. Poproszony o komentarz, mężczyzna odłożył słuchawkę. 

"Dziś rano o 10:14 nasza społeczność została sterroryzowana aktem przemocy, który wstrząsnął nami do głębi" - powiedziała burmistrz Rotering. "Nasze serca kierują się do rodzin ofiar w tak trudnym dla nich czasie".

Na miejscu strzelaniny zginęło pięć dorosłych osób. Kolejna ofiara, której wieku nie podano, zmarła po przewiezieniu do szpitala. Co najmniej jedno dziecko trafiło do szpitala w stanie krytycznym.

Na konferencji prasowej późnym popołudniem szpital NorthShore poinformował, że przyjął łącznie 26 pacjentów, w tym od czterech do pięciu dzieci, a 25 miało rany postrzałowe. Po udzieleniu pomocy zwolniono dziewiętnaście osób, a przedział wiekowy ofiar wynosił od ośmiu do 85 lat.

"Wszystkich mieszkańców i społeczność Highland Park zapewniam, że morderca zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. Apeluję także, aby postępowali zgodnie z instrukcjami władz lokalnych" - powiedział gubernator Pritzker podczas konferencji prasowej. "Wszystkie zasoby, jakimi dysponuje stan, będą dostępne w nadchodzących dniach i tygodniach".

Oświadczenie w sprawie strzelaniny wydał także prezydent Joe Biden w momencie, kiedy sprawca pozostawał jeszcze na wolności, zapewniając lokalnej policji wsparcie federalne.

„Jill i ja jesteśmy zszokowani bezsensowną przemocą z użyciem broni, która po raz kolejny przyniosła smutek amerykańskiej społeczności w Dniu Niepodległości. Jak zawsze jesteśmy wdzięczni za ratowników i organy ścigania na miejscu. Rozmawiałem z gubernatorem Pritzkerem i burmistrz Rotering i zaoferowałem pełne wsparcie rządu federalnego ich społecznościom. Zmobilizowałem również federalne organy ścigania, aby pomóc w pilnym poszukiwaniu strzelca, który w tej chwili pozostaje na wolności. Członkowie społeczności powinni postępować zgodnie ze wskazówkami władz na danym terenie, a ja będę uważnie monitorował sytuację w momencie, gdy dowiadujemy się więcej o tych, których życie zostało utracone, i modlimy się za tych, którzy są w szpitalu z ciężkimi obrażeniami.

Niedawno podpisałem pierwszą po prawie trzydziestu latach znaczącą ponadpartyjną ustawę o reformie broni, które obejmuje działania mające na celu ratowanie życia. Ale jest o wiele więcej pracy do wykonania i nie zrezygnuję z walki z epidemią przemocy z użyciem broni".

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Obamacare po polsku 300 x 600

----- Reklama -----