----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Do tragicznego wypadku doszło w ubiegłą sobotę w miasteczku Indian Creek, położonym w pobliżu Vernon Hills, gdzie śmiertelnie potrącony został 22-letni Polak. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia i jest poszukiwany przez policję.

Pochodzący z Glenview młody mężczyzna wracał do domu od znajomych około godz. 2 nad ranem i czekał na Ubera, kiedy został potrącony przez białe Audi, najprawdopodobniej model Q5 lub Q7. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia i nie udzielił poszkodowanemu żadnej pomocy.

Nieprzytomny Wojciech Glowik został przewieziony do szpitala Advocate Condell Medical Center w Libertyville. Niestety w poniedziałek rano został odłączony od respiratora, a po południu uznany za zmarłego. Wojtek był studentem Lake Forest College, gdzie studiował kierunek finanse w biznesie. Pracował w sklepie Deli 4 You, najpierw jako kasjer, a od niedawna w dziale finansowym firmy.

Był niezwykle pracowitym i zmotywowanym młodym człowiekiem z aspiracjami, w przyszłości chciał otworzyć własna firmę. Był bardzo uprzejmym młodym człowiekiem, jakiego rzadko można było spotkać i nigdy nie mówił o nikim źle" - napisała rodzina na stronie Go FoundMe, gdzie prowadzona jest zbiórka.

„My, jako rodzina, nie potrzebujemy niczego, a wszystkie datki są przeznaczone na uczczenie pamięci Wojtka. Stworzyliśmy tę stronę z powodu dużej ilości próśb od innych osób, na które Wojtek miał tak duży wpływ. Wasz wkład i pomoc dla rodziny Głowik będzie bardzo doceniona, doceniamy również wasze myśli i modlitwy” - czytamy na stronie.  

Policja nadal poszukuje sprawcy wypadku, który poruszał się białym Audi Q5 lub Q7 wyprodukowane pomiędzy 2007 a 2017 rokiem. Auto ma uszkodzony przód i lusterko od strony pasażera. Jeśli ktokolwiek posiada jakiekolwiek informacje na temat wypadku proszony jest o kontakt z biurem szeryfa pod numerem tel. 847-549-5200. 

al