Policja poszukuje mężczyzny podającego się za policjanta
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Departament policji w powiecie DuPage poszukuje mężczyzny, który został zauważony i nagrany na kamerze zainstalowanej przy drzwiach w momencie podawania się za policjanta.

Mieszkaniec domu w Wheaton twierdzi, że oszust nie stwarza zagrożenia ani nie próbuje wejść do rezydencji. Po prostu zadaje pytania, co jest zachowaniem nielegalnym.

Mężczyzna pojawił się na zachodnich przedmieściach, ubrany jak detektyw. Dwukrotnie został nagrany na kamerach zainstalowanych przy drzwiach. Do pierwszego incydentu doszło w poniedziałek wieczorem w dzielnicy West Chicago.

„Witam, przepraszam, że niepokoję o tak później porze” – powiedział mężczyzna. „Nazywam się Jeff Rushmore, jestem z departamentu policji w Winfield. Jestem śledczym”.

Problem polega na tym, że „Jeff Rushmore” nie jest policjantem. Właściciel nieruchomości, Frank Panzeca, zorientował się to od razu.

„Jego głos był bardzo wysoki, młody. Według mnie wyglądał jak typowy licealista” – powiedział.

Młody mężczyzna udający policjanta twierdził, że zaginął jeden z sąsiadów.

„Wydawał się trochę zdenerwowany” – twierdzi Panzeca. „Powiedziałem, że jeśli coś zobaczę albo usłyszę, to dam znać i zamknąłem drzwi”.

Policja twierdzi, że fałszywy detektyw pojawił się w domu w miejscowości Wheaton we wtorek wieczorem. Oprócz garnituru, miał odznakę przy pasku. Dźwięki dochodzące z jego telefonu komórkowego brzmiały jak skaner policyjny.

Nawet jeśli nikt nie otwiera drzwi, mężczyzna nie wychodzi z roli, co widać na nagraniu. „Osoba nie otwiera drzwi” – powiedział do telefonu komórkowego, wyciągniętego z telefonu kurtki.

„Cała sprawa jest dziwna. Po prostu nie wiem, jakie są naprawdę jego intencje i dlaczego miałby to robić” – powiedział Panzeca.

Policja ostrzega, że jeśli ten człowiek podejdzie do drzwi, nie należy ich otwierać i natychmiast zadzwonić pod nr 911.

Dodatkowe informacje można zgłaszać dzwoniąc do biura szeryfa powiatu DuPage pod numer: 630-407-2364.

Monitor