----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

17 marca 2022

Udostępnij znajomym:

Karolina Bielawska został najpiękniejszą kobietą świata. Po 33 latach powtórzyła sukces Anety Kręglickiej i zdobyła tytuł Miss Word 2021. Na drugim miejscu uplasowała się Miss USA, Shree Saini, a na trzecim Miss Afryki, Olivia Yace z Wybrzeża Kości Słoniowej.  

Nowa Miss Świata w 2021 r. uzyskała tytuł licencjata w zakresie zarządzania na Politechnice Łódzkiej w Łodzi. Obecnie studiuje Master of Business Studies na International Faculty of Engineering, a po ukończeniu planuje zrobić doktorat. W przyszłości chciałaby zostać mówcą motywacyjnym. Udziela się charytatywnie i pomaga m.in. bezdomnym w ramach "Zupy na Pietrynie". W wolnym czasie uwielbia podróżować. 23-latka ma 179 cm wzrostu.

„Kiedy padło moje nazwisko, byłam w szoku. Wciąż nie mogę w to uwierzyć. Jestem zaszczycona, że mogę nosić koronę Miss Świata i nie mogę się doczekać, kiedy zacznę pracować" – powiedziała po wyborach.

Karolina Bielawska to druga Polka, która zdobyła tytuł Miss World 2021. Pierwsza była Aneta Kręglicka, która została okrzyknięta najpiękniejszą kobietą na świecie w roku 1989.

Pierwszą wicemiss została Amerykanka pochodzenia hinduskiego. Shree Saini pochodzi z Ludhiany w Pendżabie. Jej rodzina przeprowadziła się do Waszyngtonu, gdy miała 5 lat. Gdy była dzieckiem zdiagnozowano u niej rzadką chorobę serca, od 12 roku życia ma wszczepiony na stałe rozrusznik serca. Przeżyła też wypadek w wyniku, którego doznała poparzeń twarzy.

 

W trakcie konkursu uczestniczki oraz organizatorzy wyrazili solidarność z Ukrainą. Na ekranie za finalistkami pojawił się napis "modlitwa o pokój".

Początkowo zaplanowane na grudzień wybory Miss Świata zostały przełożone po tym, jak 23 z 97 uczestniczek uzyskało pozytywny wynik testu na Covid-19.

al

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----