----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

17 marca 2022

Udostępnij znajomym:

W niedzielę w Copernicus Center odbył się koncert "Razem dla Ukrainy". Polonia, a także Amerykanie i społeczność ukraińska licznie przybyła, by okazać swoje wsparcie dla narodu walczącego o wolność. Wspólnie zebrano ponad 35 tysięcy dolarów.

Na scenie wystąpiły znane polonijne zespoły taneczne, warsztaty teatralne i taneczne, akademia muzyki, chóry oraz cała plejada polonijnych artystów oraz gościnnie - dziecięcy chór ukraiński.

60

Zdj. Dariusz Lachowski

„Jesteśmy tutaj wszyscy razem, aby wspomóc naszego sąsiada, nasze siostry, naszych braci. Jest mi niezmiernie miło, że tak licznie zgromadzona Polonia przybyła do Copernicus Center, aby wesprzeć naszych sąsiadów, którzy zostali zaatakowani w sposób bezprecedensowy i barbarzyński. Jestem niesamowicie dumna z Polonii, że potrafiła tak bardzo się zjednoczyć i otworzyć swoje serca. Jesteście Państwo wrażliwi na cierpienie innych. To wielka lekcja humanizmu, wielka lekcja człowieczeństwa” - mówiła podczas otwarcia koncertu Agata Grochowska, konsul RP w Chicago ds. Polonijnych. 

62

61

Zdj. Dariusz Lachowski

Koncert odbył się pod patronatem Konsulatu RP w Chicago, a głównym sponsorem był Golf Mill Ford i Golf Mill Chevy.

Organizatorami koncertu byli: Copernicus Center, Warsztaty Teatralne Little Stars Agaty Paleczny oraz Polskie Radio 1030 Chicago, gdzie na antenie w piątek, 18 marca, od 1 do 3 pm odbędzie się licytacja koszulki Roberta Lewandowskiego z Euro 2020 z autografami całej reprezentacji Polski.

Zdjęcia w galerii: Alexandra Geshel

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----