Polonijne kolędowanie - Dzieci Dzieciom
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Drugi, śpiewający projekt z udziałem polonijnych dzieci na całym świecie Fundacji Green Team będzie nosić nazwę Polonijne kolędowanie - "Dzieci Dzieciom". Ideą nadrzędną tych działań jest łączenie się uczniów szkół polonijnych z różnych zakątków świata w atrakcyjnej, kreatywnej i innowacyjnej formie zamanifestowania swojej przynależności narodowej. Celem jest również wsparcie psychologiczne, emocjonalne i materialne polskich dzieci z Domów Dziecka, a także łączenie serc polonijnych dzieci na całym świecie.

Pierwszy projekt – teledysk pod nazwą „Jesteśmy sobie potrzebni” powstał ku pokrzepieniu serc Polaków na całym świecie w trudnym czasie pandemii. W teledysku wystąpiło 75 dzieci z 14 krajów, które zgłosiły się do wspólnego śpiewania. Trenerami wokalnymi byli finaliści programu„The Voice of Poland”, Nicole Kulesza i Piotr Tłustochowicz. Teledysk spotkał się z wielkim uznaniem, pisały o tym gazety, media społecznościowe i mówiono o tym też w telewizji

Głównym realizatorem i sponsorem projektu była firma Events Partner Kamila Helland z Norwegii, współorganizatorem był też Kongres Oświaty Polonijnej oraz po części Fundacja Green Team. Przy realizacji zaangażowanych również było wiele oddanych oświacie polonijnej osób, które wspierały te działania.

Tym razem Fundacja Green Team zaprasza Polonię do wzięcia udziału w projekcie Polonijne kolędowanie - "Dzieci Dzieciom", pragnąc zrealizować teledysk, w którym po raz drugi wezmą udział polonijne dzieci na całym świecie, manifestujące swoją polskość, dobro płynące prosto z serc oraz piękne polskie tradycje kolędowania.

„Dzieci Dzieciom” – ta część nazwy projektu symbolizuje dar od dzieci polonijnych dla polskich dzieci z Domów Dziecka w szczególnym czasie świąt Bożego Narodzenia. Przy pomocy tego teledysku przeprowadzona będzie zbiórka zachęcająca dobrych ludzi do pomocy w sfinansowaniu projektu i umożliwieniu zorganizowania ferii zimowych dla podopiecznych wybranych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Więcej informacji tutaj.

Ogromną wartością dodaną tego przedsięwzięcia jest jednoczenie Polonii i wzmacnianie poczucia przynależności naszych dzieci do szczególnej polskiej wspólnoty.

Teledysk będzie realizowany tak jak poprzedni przy użyciu narzędzi online. Rekrutacja, warsztaty muzyczne oraz nagrywanie teledysku zostanie przeprowadzona zdalnie.

Zapraszamy utalentowane wokalnie polonijne dzieci w wieku od 8 -18 lat, do wzięcia udziału w projekcie „Polonijne Kolędowanie - Dzieci Dzieciom”, w ramach którego zostanie nagrany teledysk z udziałem około 30 polonijnych dzieci z różnych krajów.

Więcej o programie na stronie Fundacji Green Team, stronie Facebooka  oraz https://zrzutka.pl/jsra4r

Wszelkie zapytania w sprawach projektu Polonijne kolędowanie - „Dzieci Dzieciom” oraz dokumenty rekrutacyjne, prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.