Polska firma podbija serca Amerykanów
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Jak często słyszymy o tym, że polski produkt budowlany został zauważony i przeszedł do finału głosowania na najlepszy produkt na największych targach budowlanych w USA? Mamy powody do dumy, bo tarasowe drzwi przesuwne z nowocześnie ultra-cienką i do tego w ukrytą ramą, systemu DA-SkyLine, właśnie zostały finalistą konkursu na najlepszy produkt targów International Builders’ Show w kategorii Okien i Drzwi.

Produkt DA-SkyLine został zauważony przez osiemnastu członków jury jako jeden z 200 najbardziej wyjątkowych, zgłoszonych do konkursu. Trzeba dodać, że konkurencja nie jest mała, bo sam amerykański gigant, jakim jest marka Pella, będzie rywalizował z DAKO o pierwsze miejsce.

Dlatego zachęcamy do wsparcia rodzimej marki braci Studzińskich z pięknego Nowego Sącza, która już od paru lat jest dostępna w USA i Kanadzie, a teraz planuje znacznie tutaj zwiększyć swoją obecność.

Jak wziąć udział w głosowaniu?

1. Pobierz darmowy bilet na targi wirtualne IBSx
2. Wejdź na stronę: https://www.buildersshow.com
3. Znajdź produkt: Patio Doors DA-SkyLine from DAKO
4. Zagłosuj

25

Aby dowiedzieć się więcej o marce DAKO, jednym z największych producentów stolarki otworowej w Polsce - odwiedź ich nową, amerykańską stronę internetową - www.dakowindows.com

Rozmowa z prezesem firmy DAKO, przed International Builders’ Show IBSx 2021

Jakie Państwo mają plany na ten rok, związane z rynkiem US?

27 

Oczywiście nie chcielibyśmy szczegółowo zdradzać naszej strategii, ale z pełnym przekonaniem możemy stwierdzić, że podchodzimy do sprawy bardzo poważnie! Na pewno rok zaczynamy od obecności na branżowych targach IBSx, gdzie mamy nadzieję nawiązać kolejne wartościowe relacje biznesowe. Stawiamy na prezentację innowacyjnej oferty DAKO, sprzedaż produktów dostosowanych do rynku USA oraz poszerzamy grono naszych klientów, z którymi chcemy otwierać salony sprzedaży pod marką DAKO. Ważne jest dla nas także zwiększanie świadomości i budowanie wizerunku marki na rynku, dlatego też planujemy zarówno działania online i uruchomienie nowego serwisu internetowego, jak i inwestycję w rozwój bezpośrednich relacji z naszymi partnerami.

Co pan sądzi o rynku stolarki okiennej i drzwi w USA, czy są znaczne różnice porównując do rynku UE?

Można powiedzieć, że widzimy zarówno podobieństwa jak i różnice, natomiast w jednych i drugich upatrujemy szans i możliwości znalezienia miejsca dla marki DAKO na rynku amerykańskim. Różnice produktowe są znaczne, przede wszystkim okna europejskie oferują nieco odmienną funkcjonalność i estetykę niż typowe rozwiązania dostępne na rynku US – mimo tego cieszą się sporym zainteresowaniem, obserwujemy np. rosnącą popularność ślusarki aluminiowej. Myślę też, że spore znaczenie mają tutaj różnice w zakresie jakości stolarki – produkty z Europy cieszą się bardzo dobrą opinią ze względu na wysoką jakość produktów i komponentów. Klienci docenią te walory, a my mocno skupiamy się na edukowaniu i szkoleniu naszych partnerów handlowych, by mogli je świadomie i skutecznie oferować.

Firma DAKO jest obecna na wirtualnych targach IBSx, jak wyglądały przygotowania?

IBSx to pierwsze z serii branżowych targów, w których w tym roku bierzemy udział, a które odbywają się w świecie wirtualnym. Przestawienie się na tą digitalową formułę jest sporym wyzwaniem – głównie z uwagi na nowość tej sytuacji i niewielkie doświadczenia w realizowaniu tej formy, także po stronie organizatorów.

Zapraszamy serdecznie do wirtualnej wizyty na stoisku DAKO!

Czy to są państwa pierwsze targi budowlane w USA

Tak, to nasz pierwszy raz w roli wystawców a nie tylko odwiedzających! Mieliśmy wielką nadzieję, że będziemy mieli możliwość zaprezentowania oferty oraz bliższego kontaktu z naszymi klientami w tradycyjnej formule targów, niestety sytuacja na świecie nam te plany pokrzyżowała, korzystamy więc z możliwości, jakie daje świat online i mocno trzymamy kciuki za kolejną edycję i spotkanie w Orlando.

Na promocji jakich produktów będą państwo skupiali się tym razem?

Na targach premierowo prezentujemy innowacyjny system drzwi przesuwnych DA- SkyLine z ukrytą ramą i wiemy już, że mamy tutaj szansę na spory sukces, ponieważ nasz produkt zakwalifikował się do finałowego głosowania w konkursie na najlepszy produkt z kategorii okna i drzwi – oczywiście liczymy też na państwa głosy! Pokażemy także nasz flagowy produkt, czyli kompleksowe rozwiązania stolarki z serii HarmonyLine.

Co czyni ofertę HarmonyLine tak wyjątkową?

Najważniejszy jej wyróżnik to idea wspólnego projektowania okien, drzwi, bram i rolet oraz dopasowania stolarki do indywidualnego charakteru budynku przełożona na kompletne, gotowe do wykorzystania rozwiązania wyróżniające się wysokiej jakości designem i nowoczesną technologią.

Mnie osobiście bardzo podoba się seria DA-SkyLine. Pięknie komponuje się z nowoczesnymi domami...

Zgadza się, jest to rozwiązanie dedykowane nowoczesnym, przestrzennym projektom! To, co cieszy nas szczególnie, to konkurencyjność tego rozwiązania, które oferuje jakość i możliwości na równie wysokim poziomie, co oferta liderów rynku amerykańskiego specjalizujących się tylko w takich rozwiązaniach.

Zastanawiam się tylko, dlaczego ktoś miałby chcieć wybierać okna europejskie, skoro mamy w USA dobrych producentów?

Rzeczywiście, nasza amerykańska konkurencja produkuje dobre produkty, także innowacyjne. Nie jest jednak tajemnicą, że europejscy producenci wyznaczają światowe trendy produkcyjne w stolarce okiennej i drzwi. Oferujemy wysoce zaawansowane rozwiązania technologiczne. Okna z Europy charakteryzują się również nowoczesnym, minimalistycznym stylem, wysoką jakością połączoną z rozsądną ceną. Na przykład okna europejskie mogą różnić się sposobem otwierania i mogą być regulowane, aby umożliwić maksymalną cyrkulację powietrza między zewnętrzną i wewnętrzną częścią budynku. Oczywiście nie jest tak, że europejskie są gorsze od amerykańskich i odwrotnie. Klient musi odpowiedzieć sobie na pytanie: jaki ma budżet, jaki styl okien będzie odpowiedni dla projektu, przyjrzeć się indywidualnym parametrom technicznym i wybrać najlepszą opcję dla inwestycji.

Na koniec proszę powiedzieć kilka słów o planach DAKO na przyszłość?

Postawiliśmy sobie ambitne, długoterminowe cele, zresztą tak już robimy od zawsze. Z pewnością będziemy dążyć do znacznego zwiększenia naszej pozycji w USA i Kanadzie, obecnie poszukujemy nowych dystrybutorów i partnerów biznesowych. Dlatego zapraszamy do współpracy zmotywowane osoby i firmy z doświadczeniem w branży budowlanej!

Dziękuję za rozmowę i życzę wszystkiego najlepszego na wystawie IBSx i ogólnie rozwojowi marki DAKO w tej części świata.

Bardzo dziękuję również za możliwość rozmowy.