----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Piątkowy pożar budynku mieszkalnego w River Grove spowodował śmierć 49-letniego mężczyzny i utratę dorobku całego życia przez kilkanaście rodzin, w większości polskich, które zajmowały 12 apartamentów we wspomnianym budynku.

Przypomnijmy, że policja i straż z River Grove otrzymali wezwanie do pożaru przy 3045 Paris Avenue wkrótce po godzinie 10 wieczorem w piątek. Przybyłe na miejsce jednostki zobaczyły intensywne płomienie wydobywające się apartamentu na 3 piętrze - napisał szef lokalnej straży pożarnej, Sean Flynn, w oświadczeniu na Facebooku.

Potrzebują pomocy!

W sumie 26 osób straciło dach nad głową i dorobek całego życia, większość z nich to polskie rodziny. W działania na rzecz niesienia pomocy aktywnie włączył się p. Tomasz Towbin, założyciel Facebookowej grupy "No Limits" który na jej profilu, a także na swoim prywatnym, przekazuje na bieżąco aktualne informacje dotyczące potrzeb i sytuacji wspomnianych rodzin.

W akcję włączyło się wielu ludzi dobrego serca, ale pomoc wciąż jest potrzebna. W rozmowie z nami p. Tomasz Towbin wspomniał m.in. o potrzebnych środkach higieny i czystości, suchym prowiancie, odzieży dla dorosłych i dzieci, ale także o kartach upominkowych i stronie GoFundMe, gdzie prowadzona jest zbiórka pieniędzy. Organizatorzy akcji starają się też zebrać sprzęt niezbędny dzieciom z poszkodowanych rodzin do niesienia pomocy, kilka laptopów przekazała między innymi firma Procom.

Pomóc można na wiele sposobów - kontaktując się z władzami miasteczka River Grove, czy włączając się w prywatne akcje. Ważne, by nie siedzieć bezczynnie, gdy inni potrzebują pomocy.

rj