Ponad $300,000 za kartę Pokemon
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Pewien kolekcjoner zapłacił ostatnio 311,800 dolarów za karę tej popularnej serii. Inne wystawiane są na sprzedaż w serwisie eBay, a ich ceny wahają się od 11 do 270 tysięcy dolarów.

Ostatnia sprzedaż dotyczyła rzadkiej wersji karty, której idealny stan został poświadczony przez niezależny serwis ratingowy. W sumie karta otrzymała 124 oferty kupna.

Sprzedaż, której suma przekroczyła 300,000 tysięcy dolarów, nie jest najwyższą ceną, jaką kiedykolwiek zapłacono za kartę Pokemon. Na początku tego roku kolekcjoner zapłacił 360 tysięcy za rzadką kartę Blastoise. Zapieczętowane pudełko z kartami pierwszej edycji sprzedano mniej więcej w tym samym czasie za 408 tysięcy dolarów.

Pokemony obchodzą w tym roku swoje 25-lecie, a zainteresowanie nimi wydaje się być większe niż kiedykolwiek wcześniej, częściowo napędzane nostalgią, a częściowo szerokim wyborem produktów Pokemon Co, od kart do udanej współpracy z Nintendo, gry mobilnej i seriali telewizyjnych. O zabawkach i wszelkich innych akcesoriach nie zapominając.

Ogólne zainteresowanie kartami kolekcjonerskimi w ostatnim czasie gwałtownie rośnie. Sportowe karty odnotowały bardzo wysoką sprzedaż, w tym 4.6 miliona dolarów za kartę z autografem Luka Doncic z Dallas Mavericks czy $5.2 miliona za kartę Micky Mantle z 1952 roku. Całkowity rynek kart sportowych szacuje się obecnie na około 5 miliardów dolarów.

jm