----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W czasie, gdy w niektórych stanach właśnie wchodzą w życie przepisy dotyczące wymaganych szczepień przeciwko Covid-19, niektórzy obawiają się, że niedobór kierowców autobusów szkolnych może się jeszcze pogorszyć, jeśli będą oni odmawiać przyjęcia szczepionki.

Setki kierowców zagroziło, że zrezygnują z powodu regulacji dotyczących szczepień, które wejdą w życie w tym tygodniu w Nowym Jorku i Connecticut.

W niedawnym badaniu National Association for Pupil Transportation ponad połowa koordynatorów ds. transportu uczniów w całym kraju określiła sytuację związana z brakiem kierowców autobusów szkolnych jako „bardzo poważną” lub wręcz „rozpaczliwą”.

Ogólnokrajowy niedobór kierowców skomplikował rozpoczęcie roku szkolnego, opóźniając je w niektórych rejonach kraju i zmuszając dystrykty szkolne do szukania alternatywnych sposobów zapewnienia transportu dzieciom. Efekt domina ma również wpływ na wiele pozaszkolnych imprez sportowych.

Wiele dystryktów podniosło oferowane wynagrodzenia, opłaciło szkolenia lub zaoferowało tysiące dolarów premii za podpisanie kontraktu. Dystrykt szkolny z New Jersey płaci obecnie 23 dolary za godzinę wynagrodzenia na start. Gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul apelowała o przyspieszenie procesu wydawania licencji w celu przyspieszenie tempa zatrudniania. Gubernator Massachusetts Charlie Baker aktywował Gwardię Narodową, której 90 członków obecnie szkoli się w obsłudze pojazdów transportowych.

Średnia krajowa płaca kierowców autobusów szkolnych wynosi obecnie 17 dolarów na godzinę, a muszą oni mieć komercyjne prawo jazdy (CDL), tak jak kierowcy ciężarówek. Jednak kierowcy ciężarówek zarabiają średnio 24 dolary na godzinę, a ich także brakuje.

jm