----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

23 maja 2022

Udostępnij znajomym:

39 procent – taki odsetek dorosłych Amerykanów jest zadowolonych z dotychczasowych działań prezydenta USA Joe Bidena. To najgorszy wynik od objęcia przez demokratę urzędu. Sondaż został przeprowadzony przez Associated Press-NORC Center for Public Research, jeden z największych ośrodków badań społecznych działający przy Uniwersytecie Chicago.

Jest coraz gorzej

Tylko dwóch na dziesięciu Amerykanów twierdzi, że Stany Zjednoczone zmierzają we właściwym kierunku lub że gospodarka jest stabilna - w obu przypadkach jest to znaczący spadek, bo jeszcze miesiąc temu pozytywnie w tych kwestiach wypowiadało się trzech na dziesięciu obywateli USA. Spadki te są szczególnie widoczne wśród demokratów - tylko 33% członków partii prezydenta twierdzi, że kraj zmierza we właściwym kierunku – w kwietniu uważał tak niemal co drugi liberał. Wśród demokratów Joe Biden ma teraz poparcie wynoszące 73% - tylko, bo w sondażach AP-NORC przeprowadzonych w 2021 r. poparcie dla Bidena wśród demokratów nigdy nie spadło poniżej 82.

Republikanie o Bidenie? Bez zmian

Niewielu republikanów darzy Bidena sympatią. Mniej niż jedna na 10 osób aprobuje prezydenta lub jego działania w obszarze gospodarczym. Wynik ten nie różni się od rezultatów sondażu z ubiegłego miesiąca.

Powody

Agencja Associeted Press uważa, że powodów dużego spadku poparcia jest kilka. Chodzi przede wszystkim o powszechne poczucie irytacji w kraju, który stoi w obliczu kaskady wyzwań, począwszy od inflacji, przemocy z użyciem broni, nagłego braku mleka dla niemowląt, a skończywszy na utrzymującej się pandemii. 45 proc. Amerykanów popiera sposób, w jaki Biden zarządza relacjami z Rosją, podczas gdy 54 proc. jest ze sposobu prowadzenia relacji z Rosją niezadowolonych – niezależnie od preferencji politycznych.

Sondaż AP-NORC przeprowadzono na grupie 1,172 dorosłych Amerykanów w okresie między 12 a 16 maja.

fk

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----