Przedszkolaki jedzą siedząc zimą na betonie
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Opinię publiczną wzburzyło opublikowane w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widać dzieci siedzące zimą na ziemi w trakcie jedzenia posiłku. Jedna dziewczynka siedzi na ręczniku, reszta bezpośrednio na betonie. Uczniów pilnuje stojąca w pobliżu nauczycielka – a zdjęcie zostało wykonane w podmiejskim dystrykcie szkolnym.

Poniedziałek był pierwszym dniem powrotu do szkoły 205 uczniów dystryktu szkolnego w Elmhurst. Temperatura tego dnia utrzymywała się w granicach 20 stopni Fahrenheita. Pogoda nie sprzyjała aktywności na zewnątrz, nie mówiąc już o siedzeniu na zimnym betonie, aby móc coś zjeść.

W poniedziałek po południu na portalu Facebook zostało opublikowane zdjęcie przedstawiające siedmiu przedszkolaków Emerson Elementary School, opublikowane na stronie „Reopen D205”. Wkrótce zniknęło ze strony w związku z ilością komentarzy rodziców, którzy krytykowali szkołę za takie praktyki względem najmłodszych uczniów.

„Uczniowie na zdjęciu siedzą na ręcznikach przyniesionych z domu, a nie bezpośrednio na ziemi lub śniegu” – twierdziła rzeczniczka szkoły, Beverly Redmond. „Czas na przekąskę to czas przerwy. W tym czasie uczniowie również się bawią”.

34

W związku z przepisami dotyczącymi pandemii do szkoły jednocześnie uczęszcza tylko połowa uczniów, a placówka nie zapewnia tradycyjnych posiłków w stołówce.

„Jeśli rodzice nie chcą, aby ich dziecko brało udział w przerwie w sezonie zimowym, zapraszamy do skontaktowania się z dyrekcją w celu omówienia alternatywnych rozwiązań” – powiedziała Redmond.

W odpowiedzi na opublikowane zdjęcie, pracownik szkoły poinformował rodziców, że nie wolno robić zdjęć uczniów bez ich zgody i w rezultacie takiego działania mogą zostać podjęte kroki prawne.

„Uczniowie przedstawieni na udostępnionym zdjęciu zostali sfotografowani bez ich wiedzy lub zgody rodziców” – powiedziała. „To zdjęcie zostało opublikowane w mediach społecznościowych i jest teraz udostępniane. W ramach szacunku dla naszych uczniów i rodziców, prosimy o niepublikowanie tego zdjęcia”.

Zdjęcie zostało zrobione z pewnej odległości, więc nawet po jego powiększeniu, trudno byłoby rozpoznać ubrane w zimowe stroje dzieci. Osoby znające nauczycieli być może są w stanie rozpoznać nauczycielkę. Chociaż szkoły mogą regulować robienie zdjęć na terenie danej placówki, nie są w stanie powstrzymać ludzi przed robieniem tego na ulicy.

Rodzice nie kryją oburzenia, że władze szkoły skupiają się na legalności wykonanej fotografii, nie dostrzegając problemu dzieci siedzących na ziemi. Okazuje się, że podobne sytuacje zdarzają się również w innych dystryktach.

jm