Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Pięć osób zostało aresztowanych po nocnym policyjnym pościgu, który rozpoczął się w Gurnee na północnych przedmieściach i zakończył na zachodzie Chicago.

Akcja miała związek z próbą kradzieży samochodu w powiecie Lake. Aresztowano pięć osób, które mogą być zamieszane we wcześniejsze wydarzenia, do których doszło na północnych przedmieściach.

Krótko po godz. 1.00 w nocy biuro szeryfa powiatu Lake otrzymało zgłoszenie o próbie kradzieży samochodu przy 17600 West Edwards Road w Old Mill Creek. Osoba zgłaszająca ją powiedziała, że wystrzeliła z broni w kierunku sprawców, którzy odjechali z miejsca zdarzenia - poinformował rzecznik biura szeryfa sierżant Chris Covelli.

Niedługo potem sześć osób poruszającym się SUV marki Lexus (rocznik 2015) zwróciło się o pomoc do funkcjonariuszy policji z Gurnee, którzy prowadzili śledztwo w sprawie wypadku przy Route 132 i Hunt Club Road. Poprosili o pomoc dla jednego z pasażerów z raną postrzałową - relacjonował Covelli. Mężczyzna zmarł.

Osoba, która opuściła samochód z rannym pasażerem, została aresztowana, ale pozostała czwórka odjechała Lexusem. Wtedy rozpoczął się pościg za nimi, do którego włączyła się stanowa policja i inne agecje organów ścigania. Pojazdy poruszały się z prędkością ponad 100 mil na godzinę po autostradzie nr 94.
Pościg zakończył się 15 minut później, około godz.2.00 w nocy, kiedy Lexus został zatrzymany w okolicy Randolph Street i Halsted Street na zachodzie Chicago.

Sprawcy zatrzymali się zaczęłi uciekać z auta. Aresztowano trzech mężczyzn i kobietę. Lexus, którym się poruszali został skradziony w Wilmette w 11 sierpnia.
Stanowa policja pierwotnie infromowała, że byli poszukiwani w związku z zabójstwem.

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: