Posiłki dla dzieci
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Gubernator nakazał zamknięcie wszystkich szkół w stanie Illinois, zarówno publicznych, jak i prywatnych, na kolejne dwa tygodnie, aby spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa. Stanowi to problem w przypadku wielu rodzin, których dzieci polegają na szkolnych posiłkach.

W odpowiedzi na tę sytuację, State Board of Education współpracuje ze szkołami i lokalnymi bankami żywności, opracowując sposoby dostarczania posiłków rodzinom o niskich dochodach.

W mieście ponad 350,000 uczniów uczęszcza do Chicago Public School. Liderzy CPS twierdzą, ze potrzebującym rodzinom zostaną zapewnione bezpłatne pudełka z jedzeniem. Pudełka będą zawierać śniadania i obiady na trzy dni dla każdego ucznia. Od wtorku rodziny mogą odbierać te posiłki w najbliższej szkole CPS w godzinach od 9 rano do 1 po południu.

CPS przypomina, aby nie wysyłać dzieci do szkoły, ponieważ nikt nie będzie wpuszczany do budynków. Wszystkie placówki zostaną gruntownie wyczyszczone i zdezynfekowane i w tym czasie będą dostępne tylko dla ekip sprzątających i członków personelu.

Tymczasem wiele rodzin stara się znaleźć opiekę dla dzieci na najbliższe tygodnie, a gubernator próbuje opracować sposoby na zmniejszenie obciążeń ekonomicznych podczas kryzysu zdrowia publicznego. Wzywa firmy użyteczności publicznej do wprowadzenia zmian w ich zasadach dotyczących płatności oraz utrzymania usług niezależnie od zdolności opłacenia rachunków w czasie kryzysu.

JM

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: