Poszukiwania najciekawszego produktu stworzonego w Illinois
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Stowarzyszenie Producentów Stanu Illinois ogłosiło drugi doroczny konkurs „Makers Madness”, który ma na celu wyłonienie najfajniejszej rzeczy wyprodukowanej w Illinois. O wyniku zadecydują wyborcy w całym stanie.

„Ten konkurs jest celebracją innowacyjności i pomysłowości produkcyjnej, które nie tylko pomogą rozwiązać ten kryzys zdrowotny i gospodarczy, ale także doprowadzą do ożywienia naszego stanu” – powiedział prezes i dyrektor generalny Illinois Manufacturer’s Association, Mark Denzler.

Nominacje do nagrody The Coolest Thing Made in Illinois są przyjmowane na stronie: www.makersmadnessil.com, na której przez cały czas trwania konkursu będzie odbywać się głosowanie. Kwalifikujące się produkty muszą być wytwarzane w Illinois, jednak siedziba firmy nie musi znajdować się w naszym stanie.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 14 lutego. Głosowanie mające na celu zawężenie listy do 16 najciekawszych produktów rozpocznie się 17 lutego, a kolejne rudny będą odbywać się co tydzień.

Konkurs zakończy się ceremonią wręczenia nagród zaplanowaną na 24 marca, kiedy to wybrana rzecz otrzyma tytuł The Coolest Thing Made in Illinois, czyli najfajniejszej rzeczy wyprodukowanej w IL. Denzler dodał, że w Illinois powstaje wiele ciekawych produktów, o których ludzie nie zdają sobie sprawy.

Konkurs sponsorowany przez Comcast Business ma zwrócić uwagę na zróżnicowany sektor produkcyjny Illinois.

„Jesteśmy szczególnie dumni ze sponsorowania Makers Madness, ponieważ jest to doskonały sposób na uhonorowanie i wyróżnienie producentów z Illinois, którzy wnoszą wkład w naszą gospodarkę i nasz styl życia, nie tylko tutaj w naszym stanie, ale i na całym świecie” – powiedział Sean McCarthy, wiceprezes ds. rozwoju biznesu i inicjatyw strategicznych w Comcast.

W 2020 roku tytuł najfajniejszej, najbardziej odlotowej rzeczy zdobyła ciężarówka wyprodukowana przez Caterpillar Inc. w Decatur. Amerykański CAT to jeden największych producentów maszyn budowlanych i górniczych. W konkursie głosowali mieszkańcy stanu Illinois, a rywalizowało między sobą ponad 260 produktów, ten zwycięski został wybrany przez prawie 300,000 osób.

105

„Ciężarówka górnicza Caterpillar 797F jest doskonałym przykładem amerykańskiej produkcji, innowacji i pomysłowości. Bez wątpienia zasługuje na tytuł Coolest Thing Made in Illinois. Ta kultowa wywrotka zaprojektowana do prac ciężkich jest wytrzymała i niezawodna” - powiedział Mark Denzler, Przewodniczący Zrzeszenia Producentów.

Zwycięzcę konkursu za pośrednictwem mediów ogłosił gubernator J.B. Pritzker. „Jako biznesmen wiem, jak ważny jest sektor przemysłowy dla gospodarki Illinois. Produkujemy towary na ponad 300 miliardów dolarów rocznie - właśnie tutaj, w Illinois. Jesteście twórcami i wykonawcami, którzy pozwalają naszemu stanowi ciągle się rozwijać”.

Wyróżniona maszyna rzeczywiście może wzbudzać zainteresowanie. To największa ciężarówka na świecie. Wygląda jak wywrotka, chociaż w profesjonalnej nomenklaturze jest to wozidło technologiczne – sprzęt przeznaczony do pracy głównie w kopalniach odkrywkowych i przewozu materiałów sypkich. Ma ponad 23 stopy wysokości i silnik o mocy niespełna 3,800 KM. Chociaż brzmi to nieco dziwnie, maszyna jest jedną z najbardziej wydajnych w swojej klasie pod względem zużycia paliwa. Z maksymalną prędkością 40 mph może przewieźć 400 ton ładunku podczas jednej podróży.

„Ta nagroda jest zwieńczeniem pracy mężczyzn i kobiet, którzy każdego dnia pracują nad tym, aby tworzyć najlepsze produkty na świecie dla naszych klientów. Jestem bardzo dumna z naszego zespołu” – powiedziała Tina Czerwinski kierownik zakładu Caterpillar w Decatur. Firmie w ramach zwycięstwa zostanie poświęcony artykuł promocyjny w magazynie wydawanym przez Illinois Manufacturers Association.

jm