Potrzebni ochotnicy do testowania szczepionki
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Urzędnicy ds. zdrowia w Illinois potwierdzili w poniedziałek 1,231 przypadków koronawirusa i 18 kolejnych zgonów. To szósty dzień z rzędu z ponad 1,200 przypadkami. Łącznie w naszym stanie potwierdzono do tej pory 172,655 przypadki zachorowań i 7,416 zgonów.

Burmistrz Lori Lightfoot zapowiedziała, że osoby, które spędziły w stanie Wisconsin ponad 24 godziny wkrótce będą musiały poddać się 14-dniowej kwarantannie po przyjeździe do Chicago. Wisconsin ma stać się 19 stanem, z którego podróżni powinni podać się kwarantannie ze względu na obawy dotyczące dużej liczby przypadków koronawirusa. Lightfoot, która poinformowała, że Wisconsin zostanie oddane do listy stanów objętych restrykcjami jeszcze w tym tygodniu, nie podała żadnych dodatkowych szczegółów na ten temat podczas popołudniowej konferencji prasowej.

Tymczasem Northwestern Medicine poszukuje 5,000 dorosłych osób z Chicago do wzięcia udziału w badaniach klinicznych mających na celu opracowanie metod zapobiegania Covid-19, w tym potencjalnych szczepionek - wynika z poniedziałkowego komunikatu prasowego. Naukowcy poszukują uczestników, którzy są narażeni na wysokie ryzyko zarażenia. Oczekuje się, iż pierwsze badanie ma się rozpocząć w sierpniu i ma na celu prace nad potencjalną szczepioną na Covid-19.

W skali kraju największe na świecie badanie nad szczepionką rozpoczęło się w poniedziałek z udziałem 30,000 ochotników.

JM