Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Z krajowej ankiety dotyczącej zdrowia i przyjmowanych leków wynika, że prawie 10 milionów Amerykanów niewłaściwie wykorzystało przypisane im leki na receptę. W większości przypadków nadużywania leki pochodzą od rodziny i przyjaciół, często z domowych apteczek.

W ramach zbliżającego się National Prescription Drug Take Back Day (krajowy dzień przyjmowania leków na receptę) DEA poinformowało opinię publiczną o niebezpieczeństwach związanych z trzymaniem niepotrzebnych lub przeterminowanych leków.

Niewykorzystane leki nie powinny być wyrzucane ani spłukiwane w toaletach – obie te praktyki mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia. Zamiast tego można je w najbliższą sobotę, 26 października, odnieść do specjalnych punktów DEA, w godzinach od 10 rano do 2 po południu bez konieczności odpowiadania w związku z nimi na jakiekolwiek pytania. DEA nie może przyjmować igieł oraz nielegalnych narkotyków. Na stronie https://takebackday.dea.gov/ można znaleźć takie miejsca w najbliższej okolicy.

Wydarzenia Take Back Day stanowią dla Amerykanów okazję do zapobiegania uzależnieniom i zgonom wynikającym z przedawkowania.

Podczas zorganizowanego w kwietniu wydarzenia w całym stanie zebrano ponad 35,000 funtów leków. W skali kraju DEA zebrała prawie 10 milionów funtów tabletek w ciągu siedmiu lat organizowania podobnych wydarzeń.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location