Pożegnanie absolwentów
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Osiemnastego maja w szkole im. św. Błażeja odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom klasy ósmej i liceum. 73 uczniów wraz z rodzicami i nauczycielami wzięło udział w mszy św. dziękczynnej odprawionej w ich intencji przez proboszcza, ks. Wojciecha Kwietnia oraz wicedyrektora placówki, o. Romana Deynę.

Absolwenci pojawili się w świątyni w granatowych i białych togach. Ceremonię wręczenia dyplomów, która była punktem kulminacyjnym nabożeństwa, poprzedził krótki koncert w wykonaniu trio skrzypcowego w składzie Konrad Pawełek, Alexandra Bator i Ewelina Cudzich. Uczestników powitała dyrektor szkoły Małgorzata Tys, która prowadziła ceremonię rozdania świadectw.

Gratulacje i podziękowania za trud nauki oraz wychowania nauczycielom, katechetom rodzicom i uczniom złożył proboszcz Wojciech Kwiecień, który w wygłoszonym kazaniu apelował do młodzieży, żeby zaufać panu Bogu. Ks. proboszcz również udzielił duszpasterskiego błogosławieństwa przedszkolakom. Wyraził również wdzięczność za pełnienie kapłańskiej posługi franciszkaninowi, ojcu Romanowi Deynie, wicedyrektorowi szkoły, który ze względu na nowe obowiązki w Centrum Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Marytown zakończył swoją szkolną misję przy parafii św. Błażeja. W imieniu absolwentów nauczycielom i rodzicom dziękował Gabriel Mikowski. „Dzisiaj jest ostatni dzień, jaki spędzamy w szkole. W szkole pełnej wspomnień, w której przeżyliśmy wiele lat naszego życia. W imieniu wszystkich tegorocznych absolwentów pragnę złożyć wam serdeczne wyrazy wdzięczności za ofiarne pełnienie misji, jaką jest nauczanie języka polskiego i przedmiotów związanych z historią, geografią i współczesnością kraju naszych rodziców dla wielu z nas również naszej ojczyzny. Ta praca jest bardzo ważna dla rozbudzania i utrwalania poczucia naszej tożsamości narodowej. Jesteśmy głęboko wdzięczni za wasze starania. Za troskę o wychowanie nas w duchu związanej z Polską tradycji, kultury i symboli narodowych. To wasza wiedza, cierpliwość, doświadczenie i serce sprawiło, że staliśmy się podstawą owocnego wychowania w duchu polskości i za to wam z serca dziękujemy”.

Dyplomy oraz nagrody książkowe wręczali wychowawcy Krystyna Sip, Mireille Witek, Agnieszka Kasperuk-Issa i Konrad Pawełek. W szkole im św. Błażeja egzaminy maturalne złożyło i dyplomy otrzymało 36 licealistów, natomiast 37 ukończyło ósmą klasę. Dyrektor placówki Małgorzata Tys wyraziła nadzieję, że ośmioklasiści podejmą dalszą naukę, bo szkoła oferuje wiele innych atrakcji, jak chociażby bezpłatne indeksy na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, udział w licznych konkursach, pielgrzymkach i wycieczkach.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak