Pożegnanie pani dyrektor
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

18 maja w Szkole Millenijnej im. Mikołaja Reja odbyła się uroczysta msza pożegnania maturzystów, klas ósmych i osoby, która się przyczyniła się do powstania tej szkoły 20 lat temu, pani dyrektor Kazimiery Gal. Wiele ciepłych słów pożegnania padło od zastępcy dyrektora Viletty Buzuk. Oficjalnie reprezentując nauczycieli, rodziców i młodzież pożegnała ją Grażyna Niedziólka, słowami:

„Dla jednych tylko to wspaniały jubileusz.

Prowadzenie polonijnej placówki na emigracji, która ma być nowoczesną polską szkołą, w której uczniowie zapoznają się z dziedzictwem narodowym i językiem polskim, to dla wszystkich zaangażowanych osób: nauczycieli, rodziców, uczniów - wielkie wyzwanie.

Poczucie przynależności i dbałość o dziedzictwo kulturowe jest niezwykle ważną cechą każdego Polaka żyjącego na emigracji. Każdy jubileusz skłania do wspomnień, a tym samym do gratulacji i podziękowań tym wszystkim wspaniałym, którzy przyczynili się do powstania szkoły oraz tym, którzy kontynuują tę piękną ideę rozwoju polskiej placówki i osiągnęli tak duży sukces! Szkoła rozpoczęła działalność w 2000 roku, dlatego ma nazwę Millenijna, przy parafii Św. Daniela. P. dyrektor Kazimiera Gal zawsze dbała o swoich nauczycieli, rodziców i naszych kochanych uczniów. Całym sercem jesteśmy z naszą p. dyrektor.

Gratulujemy założenia i rozwoju szkoły, mamy nadzieję, że nowa p. dyrektor poprowadzi szkołę tą samą drogą i może odzyska uczniów.

Kochamy Cię, pani dyrektor, i życzymy samych pogodnych i uśmiechniętych dni i mamy nadzieję, że nas odwiedzisz”.

Tekst i zdjęcia Anna Zalińska

.