Pozytywny wpływ pandemii
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Z nowego badania przeprowadzonego na Iowa State University, wynika, że pandemia doprowadzila do wzrostu liczby absolwentów szkół średnich. Naukowcy zauważyli 7-procentowy wzrost liczby uczniów kończących liceum wśrod klas z rocznika 2020. 

Główny autor badania, John Winters, stwierdził, iż jednym z czynników było ograniczone rozproszenie uwagi, ponieważ zajęcia pozalekcyjne zostały odwołane, dając uczniom więcej czasu na skupienie się na zadaniach szkolnych. Dodał również, iż pandemia Covid-19 w drastyczny sposób ograniczyła możliwości ekonomiczne, eliminując tym samym możliwość rezygnacji uczniów ostatniego roku z nauki w celu podjęcia zatrudnienia.

"Niektórzy z tych młodych ludzi, wahający się w kwestii ukończenia szkoły, tak naprawdę nie mieli wejścia na rynek pracy jako bardzo opłacałnej opcji" - powiedział Winters. "Postanowili pozostać w szkołach i je ukończyć".

Winters zauważył, że pandemia wywołała bardzo poważną recesję w Stanach Zjednoczonych, które odnotowały najwyższą stopę bezrobocia od 1948 roku. Jednak w momencie, kiedy ludzie uczą się nowej sytuacji i dostosowują do pandemii, nie jest jasne, czy klasa 2021 podąży w stronę wysokich wskaźników ukończenia szkoły. 

"Myślę, że będzie to nadal słaba gospodarka, ale nie tak słaba, jak w kwietniu czy maju 2020.  Więc jak w moim przekonaniu będzie to wyglądać w kwestii ukończenia szkoły? Ponownie, wiele w tym temacie niepewności, ale przypuszczam, że prawdopodobnie  - w porównaniu z latami sprzed pandemii - nie zobaczymy dużego wzrostu w 2021 roku". 

jm