Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

CTA zapowiada prace remontowe na trasie niebieskiej kolejki, które przełożą się na zakłócenie ruchu na lotnisko O'Hare. 

Ruch pomiędzy stacjami O’Hare i Rosemont zostanie zawieszony na dziewięć dni, począwszy od godz. 10.00 w nocy w piątek, i wznowiony dopiero o godz. 4.00 rano w poniedziałek, 7 października.

Oznacza to, że każdy, kto będzie podróżować w tym czasie kolejką CTA na trasie lotnisko O’Hare - Rosemont, będzie musiał skorzystać ze specjalnie podstawionych autobusów. Na lotnisku O’Hare przystanek Bus Shuttle Center będzie się znajdować powyżej stacji O’Hare Blue Line między terminalami 1, 2 i 3.

Planowany remont przełoży się na duże utrudnienia dla pasażerów, a CTA przewiduje, że podróż potrwa dodatkowe 20 do 30 minut w ciągu dnia i nieco dłużej w późnych godzinach wieczornych i nocnych.

Bezpłatne autobusy będą kursować co 3 do 5 minut w ciągu dnia w dni powszednie, a w weekendy i w nocy co 10 minut - poinformowali przedstawiciele CTA. 

Prace na trasie niebieskiej kolejki zaplanowano w ramach projektu „Your New Blue”, na który przeznaczono 207 milionów dolarów. W planach jest modernizacja prawie 40-letniego systemu sygnalizacji na odcinku dojazdowym na lotnisko O’Hare. Druga część prac zaplanowana jest przyszły rok.  

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location