Pracownik budowlany krytycznie ranny w Muzeum Nauki i Przemysłu
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Do poważnego wypadku doszło w poniedziałek około godz. 10:30 wieczorem w muzeum położonym przy 5700 Lake Shore Drive. Jeden z pracowników budowlanych został ciężko ranny w wyniku uwięzienia pod wózkiem widłowym.

Wózek widłowy spadł na 51-letniego mężczyznę podczas przenoszenia ciężkiego sprzętu, wbijając go w sześciostopową dziurę w piwnicy muzeum.

Chicagowscy strażacy musieli użyć różnorodnego sprzętu, w tym „Jaws of Life” (szczęki życia), aby wydostać ofiarę, pozostając w tym czasie w stałej łączności z lekarzami z U of C, którzy prowadzili ich przez ten proces, co zajęło około 45 minut.

Mężczyzna doznał obrażeń rąk i nóg i został przewieziony do Centrum Medycznego University of Chicago w krytycznym stanie.

Trwa dochodzenie w sprawie wypadku.

Amy Patti, dyrektor ds. komunikacji w muzeum, wydała następujące oświadczenie: „Muzeum Nauki i Przemysłu rozpoczęło całoroczny projekt remontowy w celu modernizacji naszego zabytkowego budynku. W trakcie tych prac pracownik budowlany został ciężko ranny ubiegłej nocy i przewieziony do Centrum Medycznego University of Chicago. Bardzo poważnie podchodzimy do kwestii bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia wszystkich pracowników MSI i współpracujemy z wykonawcą, aby dokładnie przeanalizować zaistniałą sytuację. Nasze myśli kierujemy w stronę rannego pracownika i całej jego rodziny”.

Monitor