Prawie 20 procent dzieci w Illinois ma problemy ze zdrowiem psychicznym
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Niedawne badanie przeprowadzone w Illinois wykazało, że prawie 20 procent dzieci w stanie ma problemy ze zdrowiem psychicznym. Lekarze twierdzą, że wraz pandemią sytuacja uległa pogorszeniu.

Doktor John Walkup jest kierownikiem oddziału psychiatrii i zdrowia behawioralnego w szpitalu dziecięcym Lurie. Powiedział, że pandemia miała ogromny wpływ na dzieci.

W czasie pandemii Covid-19 mamy również pandemię dotyczącą zdrowia psychicznego” – powiedział.

Utrata kontaktu z rówieśnikami i brak interakcji społecznych w szkołach, strata krewnych lub obciążenia finansowe spowodowane utratą pracy przez rodziców – jak twierdzi dr Walkup, wszystkie te wydarzenia mogą mieć wpływ na samopoczucie i zdrowie dzieci.

„Jesteśmy zajęci bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, z punktu widzenia zdrowia psychicznego” – powiedział. „Widzimy więcej dzieci, więcej dzieci z poważniejszymi problemami niż zwykle – z powodu tej grupy, która nie otrzymuje leczenia i odpowiedniej diagnozy, a ponadto dotyka je dodatkowy ciężar spowodowany ogromnymi zmiana w ich otoczeniu”.

Doktor Walkup dodał, że istnieją oznaki, na które należy zwrócić uwagę martwiąc się o zdrowie psychiczne dziecka. „Niepokój, który objawia się strachem, zmartwieniem, któremu towarzyszą objawy fizyczne, takie jak bóle brzucha czy problemy z zasypianiem. A poważna depresja to wyraźna zmiana nastroju i postępowania oraz niemożność odczuwania przyjemności”.

Walkup ma nadzieję, że dzięki pomocy i po ustąpieniu skutków pandemii, dzieci odczuwają poprawę w kwestii zdrowia psychicznego.

„Dzieci nigdy nie zapomną, przez co przeszły, ale jest naprawdę duża szansa, że zdecydowana większość sobie z tym poradzi” – powiedział.

Jeśli martwisz się o zdrowie psychiczne twojego dziecka, pierwszym krokiem jest skontaktowanie się z pediatrą w celu uzyskania dalszej pomocy.

jm