Premiera “Wigilii”
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Po długiej przerwie swoją działalność wznowił Teatr przy Stoliku. Na cześć założycielki od ostatniego listopada tego roku teatr nosi imię śp. Alicji Szymankiewicz. W andrzejkowy wieczór na widowni w Art Gallery Kafe zabrakło miejsc siedzących, a po premierze “Wigilii” autorstwa Ewy Uszpolewicz-Figurskiej rozległy się gromkie brawa.

W takich okolicznościach reaktywowany został Teatr przy Stoliku, który został nazwany im. Alicji Szymankiewicz. Na scenie Art Gallery Kafe wystąpili Julitta Mroczkowska, Agata Paleczny, Edyta Łuckoś, Andrzej Krukowski, Marcin Kowalik, Marek Łuckoś i Maciej Góraj. W sztuce, którą jej autorka również reżyserowała, jedynymi rekwizytami – według wieloletniej reguły teatru – były mikrofony, krzesła i stół, tym razem wigilijny. A to wybuchały przy nim konflikty dotyczące chociażby trzaskania drzwiami, albo toczyły się rozmowy na tematy polityki i historii. Widownia co rusz wybuchała śmiechem. Udaną grę aktorom ułatwiły sprawnie napisane dialogi.

Teatr przerwał swoją działalność na skutek choroby i śmierci Alicji Szymankiewicz, która założyła grupę i przez długie lata prowadziła. Nowym dyrektorem została Monika Kulas, wieloletnia przyjaciółka śp. założycielki teatru.

Tekst i zdjęcia: Jakub Baraniak