----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

12 maja 2022

Udostępnij znajomym:

przeprowadzonego przez Komitet Organizacyjny Parady 3 Majowej w Chicago.   

To już tradycja, że Komitet zaprasza dzieci i młodzież szkół polskich do wspólnej zabawy plastycznej, mającej uczcić majowe wydarzenia.

Tym razem temat konkursu brzmiał: „Rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej i Józefa Wybickiego”. Młodsi uczestnicy tworzyli prace plastyczne w formie ilustracji lub okładki do baśni Marii Konopnickiej, a uczniowie w kategorii starszej ilustrowali słowa hymnu polskiego „Jeszcze Polska nie zginęła”.

Prace oceniało jury pod przewodnictwem chicagowskiej plastyczki Patrycji Stępniak. Nagrody ufundowały Warsztaty Plastyczne PatriciaArt, Polish Roman Catholic Union of America oraz Komitet Organizacyjny Parady 3 Majowej.

W konkursie udział wzięła młodzież z kilkunastu szkół polskich aglomeracji Chicago. Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom i organizatorom.

Kategoria Klasy 0-3

1. Jake Jakubowski (klasa 0) – Polska Szkoła im. Małgorzaty Marii w Algonquin

I MIEJSCE KATEGORIA KLASY 0 3 Jake Jakubowski KLASA 0 Polska Szkoła im Małgorzaty Marii w Algonquin


2. Mila Kozma (klasa 2) – Polska Szkoła im. Czesława Miłosza

II MIEJSCE KATEGORIA KLASY 0 3 Mila Kozma KLASA 2 Polska Szkoła im. Czesława Miłosza


3. Milena Antol (klasa 1) – Polska Szkoła im. Jana Karskiego

III MIEJSCE KATEGORIA KLASY 0 3 Milena Antol KLASA 1 Polska Szkoła im. Jana Karskiego


Wyróżnienie: Olivia Wedziuk (klasa 1) – Polska Szkoła im. Juliusza Słowackiego

WYRÓŻNIENIE KATEGORIA KLASY 0 3 Olivia Wedziuk KLASA 1 Polska Szkoła im. Juliusza Słowackiego


Kategoria Klasy 4-7

1. Emilia Gruszka (klasa 7) – Polska Szkoła im. Króla Kazimierza Wielkiego

I MIEJSCE KATEGORIA KLASY 4 7 Emilia Gruszka KLASA 7 Polska Szkoła im. Króla Kazimierza Wielkiego


2. Clara Drozdz (klasa 4) – Polska Szkoła im. Mikołaja Kopernika

II MIEJSCE KATEGORIA KLASY 4 7 Clara Drozdz KLASA 4 Polska Szkoła im. Mikołaja Kopernika


3. Liliana Majocha (klasa 5) – Polska Szkoła im. Emilii Plater

III MIEJSCE KATEGORIA KLASY 4 7 Liliana Majocha KLASA 5 Polska Szkoła im. Emilii Plater


Wyróżnienie: Natalia Bastrzyk (klasa 4) – Polska Szkoła im. Świętej Trójcy

WYRÓŻNIENIE KATEGORIA KLASY 4 7 Natalia Bastrzyk KLASA 4 Polska Szkoła im. Świętej Trójcy


Kategoria Klasy 8-11

1. Maja Nagi (klasa 1 liceum) – Polska Szkoła im. Tadeusza Kościuszki

I MIEJSCE KATEGORIA KLASY 8 11 Maja Nagi KLASA 1 liceum Polska Szkoła im. Tadeusza Kościuszki


2. Wiktoria Baszewski (klasa 8) – Polska Szkoła im. Adama Mickiewicza

II MIEJSCE KATEGORIA KLASY 8 11 Wiktoria Baszewski KLASA 8 Polska Szkoła im. Adama Mickiewicza


3. Karolina Salamon (klasa 3 liceum) – Polska Szkoła im. św. Faustyny Kowalskiej

III MIEJSCE KATEGORIA KLASY 8 11 Karolina Salamon KLASA 3 liceum Polska Szkoła im. św. Faustyny Kowalskiej

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----