----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W środę prezydent Biden miał pojawić się w Chicago, ale zdecydował sie odwołać tę wizytę, aby kontynuować kluczowe negocjacje w Waszyngtonie, dotyczące jego programu legislacyjnego – poinformował przedstawiciel Białego Domu.

Wydanym we wtorek oświadczeniu Biały Dom poinformował: „Podczas spotkań i rozmów telefonicznych w czasie weekendu i do chwili obecnej prezydent Biden angażuje się w rozmowy z członkami Kongresu na temat dalszej drogi dla ustawy Build Back Better Act i umowy o infrastrukturze. Jutro pozostanie w Białym Domu, aby kontynuować pracę nad rozwojem tych dwóch aktów prawnych, aby tworzyć miejsca pracy, rozwijać gospodarkę i inwestować w rodziny, a nie wręczać niepotrzebne prezenty dla bogatych i dużych korporacji".

W oświadczeniu dodano, że podróż do Chicago, mająca na celu promowanie konieczności szczepień, zostanie przełożona na inny termin.

Zaplanowana na środę wizyta w Chicago miała być drugą w rejonie Chicago, odkąd Joe Biden objął prezydenturę, po lipcowych odwiedzinach w Crystal Lake, aby promować lokalne uczelnie.

jm