Prezydent Trump i Pierwsza Dama mają pozytywny wynik testu na koronawirusa
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Wiadomość o tym przekazał sam prezydent tuż przed 1 w nocy w piątek na Twitterze, dodając, iż obydwoje przejdą kwarantannę na terenie Białego Domu.  Już w czwartek wiadomo było, że jedna z najbliżej współpracujących z nim w administracji osób, Hope Hicks, uzyskała test pozytywny, w związku z czym testom poddano wszystkie osoby, jakie miały z nią kontakt w ostatnim czasie, włączając w to prezydencką parę.

96

Biały Dom poinformował, że obydwoje mają się dobrze i na razie prezydent planuje wykonywać swe obowiązki bez zakłóceń. Pierwsza Dama we własnym Tweecie potwierdziła, że czują się dobrze, a ona sama odwołała zaplanowane spotkania.

97

Pozytywny test na Covid-19 potwierdził osobisty lekarz prezydenta wydając oświadczenie:

95

„Dziś wieczorem otrzymałem potwierdzenie, że zarówno prezydent Trump, jak i Pierwsza Dama Melania Trump uzyskali pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-coV-2” – napisał w oświadczeniu dla rzeczniczki prasowej prezydenta jego lekarz, Sean Conley. „Prezydent i Pierwsza Dama mają się teraz dobrze i planują pozostać w Białym Domu podczas rekonwalescencji”.

Na diagnozę zareagował cały kraj. W piątek rano kandydat na prezydenta Joe Biden odniósł się do diagnozy Trumpa, pisząc, że on i jego żona, dr Jill Biden, życzą prezydentowi i Pierwszej Damie szybkiego powrotu do zdrowia.

98

Donald Trump wziął udział w debacie prezydenckiej we wtorek, zanim pojawiły się objawy i pozytywny wynik u niego lub jego doradczyni, Hope Hicks. Podczas debaty wszyscy, z wyjątkiem jej uczestników oraz moderatora, mieli obowiązek włożenia masek. Wśród osób, które przybyły tam z Trumpem, czyli współpracowników i rodziny, część odmwóiła ich włożenia, nawet wówczas, gdy maski zaoferował im lekarz z kliniki w Cleveland. 

Hicks, która podróżowała z prezydentem cały tydzień, zaczęła mieć symptomy koronawirusa w środę wieczorem, w związku z czym poddana została kwarantannie już na pokładzie Air Force One. W czwartek uzyskano potwierdzenie za pomocą testu.

Oznacza to, że tego samego dnia po południu Trump wziął udział w spotkaniu wyborczym na terenie klubu golfowego w Bedminster w stanie New Jersey wiedząc o pozytywnym wyniku jej testu.

RJ