Pritzker poparł Joe Bidena przed wtorkowym głosowaniem
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Gubernator JB Pritzker w poniedziałek poparł kandydaturę Joe Bidena w walce o partyjną nominację demokratów - dzień przed stanowymi wyborami, mówiąc, że były wiceprezydent ma największe szanse na pokonanie republikańskiego prezydenta Donalda Trumpa tej jesieni.

"W momencie, kiedy nasz naród staoi przed jednym z największych wyzwań naszych czasów, wiem, że wiceprezydent Joe Biden jest odpowiednim kandydatem, który może pokonać Donalda Trumpa i wprowadzić nas w nową erę. Czas zjednoczyć się jako demokraci, aby przywrócić szacunek najwyższemu urzędowi w naszym kraju" - powiedział Pritzker w komunikacie prasowym. "Joe stanie po stronie pracujących rodzin i będzie dla nas partnerem w Illinois, wspierając nasze wysiłki tworzenia dobrze płatnych miejsc pracy, rozszerzenia opieki zdrowotnej i inwestowania w edukację".

Chociaż w Illinois nie przeprowadzono rzetelnych sondaży, Biden jest powszechnie uważany za posiadającego znaczną przewagę nad senatorem Bernie Sandersem i otrzymał poparcie ze strony najwyższych urzędników stanu, w tym amerykańskich senatorów Dicka Durbina i Tammy Duckworth oraz burmistrz Chicago Lori Lightfoot.

"Po czterech latach porażki Donalda Trumpa w przewodzeniu z honorem, mówieniu prawdy i występowaniu w obronie klasy średniej, potrzebujemy pewnej ręki i prezydenta, który jest gotowy, aby przeprowadzić nas ponad podziałami i zjadliwością, które stały się normą w 2020 roku" - powiedział Pritzker. "Ufam, że Joe kieruje się głową i sercem, robi to, co słuszne i działa na rzecz narodu amerykańskiego".

JM

 

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: