----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

17 stycznia 2022

Udostępnij znajomym:

photo: WGN TV

 

Dwa miesiące po tym, jak chicagowski miliarder Ken Griffin obiecał, że wesprze finansowo każdego kandydata na stanowisko gubernatora, który będzie miał szanse pokonać J.B. Pritzkera, ten ostatni przelał 90 milionów dolarów własnych pieniędzy na konto swojego komitetu wyborczego.

Dodatkowe fundusze pojawiły się do tego w momencie, gdy zaczęły krążyć doniesienia o tym, iż burmistrz Aurory, Richard Irvin, planuje ogłosić swoją kandydaturę do nominacji GOP, by rzucić wyzwanie Pritzkerowi.

Gubernator wpłacił już dziesiątki milionów na swoją kampanię, a także na nieudaną próbę zmiany obowiązującego w Illinois systemu podatkowego, który w listopadzie 2020 został podczas wyborów odrzucony w referendum. Wiosną ubiegłego roku Pritzekr przekazał już 35 milionów z własnych pieniędzy na walkę o reelekcję.

Najnowsza kwota, czyli kolejne 90 milionów, pojawia się w momencie, gdy w kilku mediach poinformowano o prawdopodobnym ubieganiu się o fotel gubernatora przez republikanina Richarda Irvina, pierwszego czarnoskórego burmistrza miasteczka Aurora.

Wielu zastanawia się, czy Irvin ma szansę na zwycięstwo z Pritzkerem, gdyby okazało się, iż będzie brał udział w wyborach. Miliarder Ken Griffin, właściciel Citadel Securities, zapowiedział wsparcie fnansowe każdego konserwatywnego kandydata, który będzie miał szanse pokonać Pritzkera. Czy Irvin jest takim kandydatem? Trudno powiedzieć. O fotel burmistrza Aurory ubiegał się wielokrotnie od 2005 roku zdobywając go dopiero w 2016 uzyskując niewielką przewagę głosów - 170. Według wielu obserwatorów lokalnej sceny politycznej nawet wsparcie finansowe Griffina może okazać się niewystarczające.

rj

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----