Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Gubernator JB Pritzker przeznaczy 850,000 dolarów z własnych pieniędzy na kontynuację renowacji zabytkowej rezydencji gubernatora w Illinois. Miliarder wydał już miliony dolarów na pokrycie kosztów rządowych i renowacji innych budynków stanowych.

Posiadłość zbudowana w 1855 roku będzie zamknięta dla odwiedzających do 23 listopada z uwagi na ostatnie remonty – donosi dziennik Chicago Sun-Times. Prace remontowe obejmują montaż płytek na pierwszym piętrze, przebudowę pokoi gościnnych i modernizację istniejącej hydrauliki.

Analiza przeprowadzona przez gazetę wykazała, że Pritzker wydał co najmniej 3.45 miliona swoich własnych pieniędzy na pokrycie kosztów rządowych, w tym podwojenie niektórych wynagrodzeń oraz inne remonty. Według biura gubernatora, wydał 275,000 na odnowienie swojego biura w budynku Thompson Center w Chicago, a także 100,000 na remont domu gubernatora w Du Quoin.

Ostatnie remonty rezydencji nastąpiły po wielomilionowych przeróbkach dokonanych przez jego poprzednika i politycznego rywala w 2018 roku.

Były gubernator Bruce Rauner rozpoczął własny, finansowany ze środków prywatnych remont rezydencji wart 15 milionów dolarów, kierując kampanią zbierania funduszy, która rozpoczęła się na początku 2015 roku. Rezydencja, uważana za jedną z najstarszych rezydencji gubernatorów w kraju, została ponownie otwarta w lipcu 2018 roku, pod koniec kadencji republikanina.

W ubiegłym roku Pritzker pobił rekord w finansowaniu kampanii, przekazując na ten cel 171.5 miliona dolarów. Raporty finansowe kampanii wykazują, że wydał około 12.2 milionów dolarów na wynagrodzenia dla pracowników.

Według Forbesa Pritzker jest najbogatszym urzędującym politykiem w Stanach Zjednoczonych, z majątkiem wartości około 3.2 miliarda dolarów, przewyższając pod tym kątem prezydenta Donalda Trumpa, którego wartość szacuje się na 3.1 miliarda dolarów.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location