----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

21 stycznia 2022

Udostępnij znajomym:

Obecny gubernator, J.B. Pritzker, cieszy się zdecydowaną przewagą nad każdym z na razie mało znanych, republikańskich kandydatów ubiegających się o zajmowane przez niego stanowisko - informuje Rod McCulloch, ankieter Victory Research.

Nowy sondaż, który został przeprowadzony w dniach 18-20 stycznia, objął 1,208 prawdopodobnych wyborców Illinois i posiada margines błędu w wysokości 2.82%. Chociaż firma ta prowadzi zwykle sondaże na zamówienie kampanii zarówno dla demokratów i republikanów, tym razem był on niezależny i nie został opłacony żadną kampanię. Oto wyniki:
- 51.7% - czyli ponad połowa ankietowanych wyborców powiedziała, że Pritzker zasłużył na kolejną kadencję;
- 43.3% badanych powiedziało, że nie;
- 5% było niezdecydowanych.

Kiedy przeciw Pritzkerowi wystawiono poszczególnych kandydatów republikańskich, wówczas na prowadzenie wśród nich wysunął się biznesmen Gary Rabine, choć należy zaznaczyć, iż badanie przeprowadzono zanim swoją kandydaturę zgłosił burmistrz Aurory, R. Irvin. Oto wyniki poszczególnych zestawień:
- Pritzker 52.4% kontra Gary Rabine 28.4%
- Pritzker 55.2% kontra Darren Bailey 27.4%
- Pritzker 53.1% kontra Jesse Sullivan 22.4%
- Pritzker 53.1% kontra Richard Irvin 21.6%
- Pritzker 55.5% kontra Paul Schimpf 22.2%

Ankieter Victory Research stwierdził, że wszyscy pretendenci z grupy GOP „cierpią na brak rozpoznawalności ich nazwiska poza własną partią”. Na pięć miesięcy przed prawyborami pod koniec czerwca, wiele może się jednak zmienić.

Ponieważ sondaże są w ostatnich latach coraz bardziej szczegółowo analizowane, czytający je powinni mieć świadomość, że są one jedynie próbką opinii publicznej w danym momencie i w żaden sposób nie służą przewidzeniu wyniku wyborów.

Mimo to komitet wyborczy Rabine`a świętował wyniki, jako kolejny dowód na to, że ich kandydat staje się liderem republikańskiego wyścigu na stanowisko gubernatora. Jego komitet przyznał, że droga do zwycięstwa jest trudna, ale jednocześnie, iż 50% poparcie Pritzkera oznacza, iż znajduje się on w strefie zagrożenia.

rj

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----