----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Posiadacze kart kredytowych w Illinois zadłużają się bardziej niż w innych stanach Środkowego Zachodu. Z badania przeprowadzonego przez MoneyGeek wynika, iż średnie zadłużenie na kartach kredytowych w Illinois w drugim kwartale tego roku wyniosło $5,365. To nieco mniej niż średnia krajowa, ale więcej niż w sąsiednich stanach. Iowa miała najniższe średnie saldo zadłużenia na poziomie $4,289, za nią uplasowało się Wisconsin oraz Indiana.

Salda kart kredytowych osiągnęły 787 miliardów dolarów w drugim kwartale 2021 roku - w porównaniu do 893 miliardów dolarów w pierwszym kwartale 2020, ostatnim przed pandemią Covid-19.

Naukowiec Doug Milnes uważa, że nie jest to zaskakująca informacja, ponieważ wielu posiadaczy kart kredytowych nie czuje się komfortowo z wysokim zadłużeniem.

"Ponad 80% respondentów naszego ostatniego badania twierdzi, że doświadcza stresu związanego ze stanem swoich finansów" - powiedział.

Według Creditcards.com jeśli dana osoba dokonuje tylko minimalnych płatności, mając średnie saldo na kartach kredytowych w wysokości $6,300, przy ok. 17% stopie procentowej, pozbycie się długu zajmie jej prawie 18 lat. Do tego czasu zapłaci jedna ponad $7,600 odsetek.

Z danych wynika, że osoby w wieku 35 lat lub młodsze mają najniższe średnie zadłużenie na kartach kredytowych na poziomie $3,700. Około 48% osób w tej grupie wiekowej jest zadłużonych. Dorośli w wieku 75 lat lub starsi mają najwyższe średnie zadłużenie na kartach kredytowych, wynoszące $8,100, ale tylko 28% osób w tej grupie wiekowej posiada zadłużenie.

Badanie wykazało również, że gospodarstwa domowe o wyższych dochodach mają zwykle wyższe zadłużenie na kartach kredytowych. Na przykład gospodarstwa domowe o najwyższym percentylu dochodów, w przedziale od 90 do 100, mają średnio 12,600 dolarów zadłużenia na kartach kredytowych. To ponad trzykrotnie więcej niż zadłużenie gospodarstw w najniższym przedziale dochodów.

jm