----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

22 września 2020

Udostępnij znajomym:

Pierwszy dzień jesieni, trzymiesięcznego okresu kończącego się pod koniec grudnia, zwykle w Chicago oznacza początek chłodniejszych temperatur. Jednak w tym roku synoptycy przewidują, że nadchodzący sezon może być nieco cieplejszy niż zwykle.

Pojawiają się przesłanki, że obszar północnego Illinois, który obejmuje obszar metropolitalny Chicago nieco wyższych temperatur niż w typowym roku - twierdzi Matthew Rosencrans, meteorolog z Centrum Prognozowania Klimatu z siedzibą w Waszyngtonie. Ponieważ są to podobne prognozy, jak w ubiegłym roku, mieszkańcy mogą po prostu twierdzić, że czują się tak samo jak w 2019 roku.

"Nikt nie zauważyłby różnicy pół stopnia w danym dniu, ale kiedy bierzesz pod uwagę całą jesień, może oznaczać to kilka cieplejszych dni niż w przeciętnym roku" - powiedział. "Nie powiesz: 'Wow, to była naprawdę ciepła jesień', ale w przypadku usług komunalnych, zużycia energii, a nawet rolnictwa może to zrobić pewną różnicę".

Normalna średnia temperatura w sezonie, który trwa od równonocy jesiennej do przesilenia zimowego 21 grudnia i jest średnią wszystkich zarejestrowanych temperatur (od najniższych temperatur w ciągu nocy do maksymalnych w ciągu dnia i wszystko pomiędzy) wynosi 37.6 stopnia Fahrenheita. Kiedy centrum prognoz klimatycznych ustala prognozę sezonową, istnieje około jednej trzeciej prawdopodobieństwa wystąpienia tego, co synoptycy określają jako temperatury powyżej normy, poniżej normy lub normalne. W tym roku, zamiast typowego 33% prawdopodobieństwa wystąpienia wyższych temperatur, centrum twierdzi, że istnieje 40% szans na wyższe temperatury.

Nie oznacza to, że każdy dzień czy nawet część dnia będzie cieplejsza niż zwykle, jedynie, że ogólnie rzecz biorąc średnia temperatur może być nieco wyższa - powiedział Rosencrans. Średnia 37.6 stopnia może wzrosnąć o mniej więcej połowę stopnia, do ok. 38.1 stopni F. 

JM

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----