Przedszkolaki mamom
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Z okazji Dnia Matki dzieci z przedszkola działającego w placówce św. Ferdynanda przygotowały specjalny występ, a na rodziców oklaskujących widowisko czekały upominki wykonane przez ich pociechy.

W ramach programu artystycznego dzieci tańczyły i śpiewały piosenki dedykowane mamom, które po występach zostały obdarowane słomkowymi kapeluszami, bogato zdobionymi przez dzieci. Na tatów czekała konkurencja dmuchania balonów na czas. Oprócz tego każdy tatuś otrzymał piękny, papierowy krawat własnoręcznie wykonany, z pomocą pań przedszkolanek, przez jego pociechę.

Następnie dzieci wraz z paradującymi w kapeluszach mamami pozowały do zdjęć w specjalnie przygotowanych na tę okoliczność ramach. Po pokazie wszyscy udali się na pyszny poczęstunek. Nad przebiegiem całości czuwała wychowawczyni grupy Lucyna Greda - “Obchodzimy święto mamy i taty połączone z zakończeniem roku przedszkolnego. Dzieci ładnie występowały, śpiewały po polsku piosenki i życzyły rodzicom wszystkiego dobrego.”

Z występu córki dumna była pani Ania - “Jestem bardzo wzruszona, mimo tego, iż córka się trochę zawstydziła, ale w domu wszystkie piosenki pięknie śpiewa (…). Mam piątkę dzieci. Czwórka chodzi do polskiej szkoły im. św. Ferdynanda. Najmłodsza jeszcze nie jest gotowa, bo ma dopiero dwa latka, ale w przyszłym roku ją zapiszemy”.

Polonijna placówka przy 3131 N. Mason Ave w Chicago liczy w sumie ponad 700 uczniów oraz 32 oddziały. W 2020 roku szkoła będzie obchodzić 25-lecie istnienia.

Tekst: Emilia Sadaj

Zdjęcia: Andrzej Baraniak