----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

09 lipca 2021

Udostępnij znajomym:

Chicagowskie szkoły publiczne rozpoczynają program szczepień uczniów, obejmujący trzy placówki stacjonarne i punkty mobilne. CPS współpracuje przy tym projekcie z miejskim Departamentem Zdrowia odpowiadającym za program szczepień na terenie Chicago.  

Najmłodsi, mający powyżej 12 lat, będą mogli przyjąć preparaty w Chicago Vocational Career Academy w Avalon Park, Michele Clark High School w Austin oraz Theodore Roosevelt High School w Albany Park. Każdy z nich będzie otwarty w dni powszednie od godziny 9 rano do 1 po południu przez całe lato. W tych trzech miejscach CPS ma nadzieję podawać do 600 dawek szczepionki każdego tygodnia.

CPS w przesłanym komunikacie poinformowało, że planowane są również kilkudniowe akcje szczepień w szkołach, w których mieszka duża liczba uczniów będących w trudnej sytuacji życiowej, a także tych, do których uczęszczają dzieci wywodzące się z dzielnic i miasteczek o niskim wskaźniku szczepień. Szczepienia nie były przymusowe, a jak twierdzi CPS nie będą również w przyszłości. Mimo wszystko władze stawiają duży nacisk na zaszczepienie jak największej liczby uczniów przed jesiennym powrotem do szkoły.

Oprócz dzieci, zaszczepionych ma być jak najwięcej nauczycieli. CPS uruchomił w lutym punkty szczepień dla pracowników. Obecnie około 78% kadry nauczycielsko-administracyjnej jest w pełni lub częściowo zaszczepiona. To dane pochodzące z pierwszych dni lipca.

fk

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----