Rahm Emanuel komentuje ułaskawienie
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Były burmistrz Chicago, Rahm Emanuel, powiedział we wtorek, że Blagojevich „poniósł karę za to, co zrobił, a jego dzieci wycierpiały już wystarczająco dużo”.

Ale Emanuel dodał, że postrzega decyzję Trumpa o ułaskawieniu byłego gubernatora, jako preludium do kolejnych, być może jeszcze bardziej kontrowersyjnych prezydenckich aktów łaski i jako sposób na złagodzenie tego, co dopiero nadejdzie.

„Mój instynkt mówi mi, że będą inne bardziej kontrowersyjne ułaskawienia i on po prostu robi trochę hałasu już teraz. Ponieważ nie sądzę, że tak naprawdę jest w stanie wykazać się jakąkolwiek empatią” – powiedział Emanuel we wtorek.

Na pytanie, o kogo może chodzić, Emanuel odpowiedział: „Każdego, kto był zaangażowany – od Rogera Stone’a do Paula Manaforta i wszystkich innych. Tak myślę”.

„Za jego działaniami nie kryje się dobroduszność. Nigdy wcześniej tego nie manifestował i nie jest tak również w tym przypadku. Stoją za tym inne motywy. Chociaż tylko zgaduję. Ale wychodzę z założenia, że będzie więcej i wzbudzi to więcej kontrowersji” – powiedział.

JM

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: