----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

21 marca 2022

Udostępnij znajomym:

Trzy z największych krajowych agencji kredytowych zamierzają usunąć prawie 70% informacji dotyczących zadłużenia medycznego z raportów kredytowych konsumentów – poinformowały firmy we wspólnym oświadczeniu.

Equifax (EFX), Experian (EXPGF) i TransUnion (TRU) usuną informacje dotyczące zadłużenia opiewającego na miliardy dolarów z kont osób, które w przeszłości stanęły w obliczu nieoczekiwanych rachunków medycznych i nie były w stanie zapłacić na czas.

Zadłużenie w zakresie windykacji medycznych często wynika z nieprzewidzianych okoliczności zdrowotnych. Te zmiany są kolejnym krokiem, który podejmujemy razem, aby pomóc ludziom w Stanach Zjednoczonych skupić się na ich dobrobycie finansowym i osobistym” – podały firmy we wspólnym oświadczeniu.

Decyzja ta jest efektem badań przeprowadzonych przez Consumer Financial Protection Bureau, które pokazują, że Amerykanie zgromadzili 88 miliardów dolarów długów medycznych w dokumentacji kredytowej od czerwca 2021 r. Długi medyczne mogą negatywne wpływać na wiele finansowych aspektów. Dotykają one najczęściej osoby młode, przedstawicieli mniejszości i ludzi o najniższych dochodach.

Obawy związane z długami medycznymi wzrosły od czasu pandemii Covid-19, która spowodowała hospitalizacje milionów ludzi, a dyrektor CFBP, Rohit Chopra, publicznie krytykował windykację długów medycznych przez agencje informacji kredytowej. 1 marca Chopra powiedział, że CFPD będzie „dokładnie przyglądać się” agencjom kredytowym Wielkiej Trójki.

„Oczekujemy, że poważnie potraktują swoją główną rolę w systemie sprawozdawczości kredytowej – systemie, którego integralność i dokładność mogą określać finansową przyszłość setek milionów ludzi” – powiedział Chopra.

Od 1 lipca spłacony dług windykacyjny nie będzie już uwzględniany w raportach dotyczących kredytów konsumenckich. Miliony Amerykanów miały wcześniej obniżoną ocenę kredytową, ponieważ długi spłacone po wysłaniu ich do windykacji mogły pojawiać się w raportach kredytowych nawet przez siedem lat.

Oczekuje się więcej zmian. Teraz musi minąć rok, zanim niespłacony dług windykacyjny pojawi się w raporcie konsumenta, zamiast sześciu miesięcy, jak poprzednio.

Trzy firmy poinformowały również, że od pierwszej połowy 2023 r. dług z tytułu windykacji medycznej poniżej 500 dolarów nie będzie już uwzględniany w raportach kredytowych.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----