----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

08 marca 2022

Udostępnij znajomym:

Polonijni artyści „Razem dla Ukrainy”. Już w najbliższą niedzielę, 13 marca w Copernicus Center odbędzie się niezwykły koncert.

Wystąpią znane polonijne zespoły taneczne, warsztaty teatralne i tańca, akademia muzyki, chóry oraz cała plejada polonijnych artystów oraz gościnnie dziecięcy chór ukraiński. Lista wykonawców jest imponująca, bo każdy chce dołożyć swoją cegiełkę do tej akcji...  Muzyka, śpiew, taniec, a wszystko w dobrym celu – aby zebrać jak najwięcej funduszy na pomoc walczącej Ukrainie.

Dodatkowo – na miejscu odbędzie się licytacja i będzie możliwość zakupienia okolicznościowych drobiazgów, a całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na konto wybranej organizacji (Copernicus Center konsultuje się z konsulatem Ukrainy, aby upewnić się, że pieniądze trafia do najbardziej potrzebujących).

Koncert odbywa się pod patronatem Konsulatu RP w Chicago, a głównym sponsorem jest Golf Mill Ford i Golf Mill Chevy – dzięki nim koszty organizacji wydarzenia zostaną pokryte i kwoty zebrane w niedzielę w całości zostaną przekazane na założony cel. 

Organizatorami koncertu są Copernicus Center, Warsztaty Teatralne Little Stars Agaty Paleczny oraz Polskie Radio 1030 Chicago, ale wsparcia udzielają wszystkie media polonijne, organizacje i stowarzyszenia – po prostu łańcuch dobrych serc w akcji!

Bilety w cenie $25 – do kupienia na miejscu przed koncertem oraz na stronie copernicuscenter.org
Dzieci do lat 12 wstęp bezpłatny

Niedziela, 13 marca, godz. 5 pm
Copernicus Center, 5216 W. Lawrence Ave., Chicago
https://copernicuscenter.org/razem-dla-ukrainy/

plakat2 resize

Zbiórka na rzecz pomocy Ukrainie

Związek Lekarzy Polskich w Chicago włącza się w pomoc dla Ukrainy organizując zbiórkę przedmiotów potrzebnych na pierwszej linii pomocy – w sobotę 12 marca w siedzibie Akademii Muzyki PaSO przy 5400 N Lawler w Chicago

Oto krótka lista potrzebnych rzeczy:
- śpiwory
- nosze
- apteczki
- rękawiczki medyczne
- środki do przemywania ran
- pulsoksymetry
- termometry
- zestawy do kroplówek
- bandaże
- środki opatrunkowe
- opaski uciskowe
- strzykawki
- środki na ból gardła
- środki przeciwbólowe
- gaziki z alkoholem
- koce
- lampy sterylizacyjne
- miseczki, tzw. nerki
- skalpele.

Oczywiście cały czas można dokonywać wpłat na pomoc lekarzom polskim i ukraińskim pomagającym na pierwszej linii poprzez stronę: www.zlpchicago.org

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----